Λάθος posts ...

Re: Minoan Airlines

Τι ξέρεις για την astra; Μάλλον τίποτα
 
Re: Ενδιαφέροντα άρθρα/video στο internet

evarestos13":81w5w842 said:
http://www.youtube.com/watch?v=iYJzvVZdOqI
AXAXXAA Ωραιος ο τυπος :D :D :D
Το έχω ξαναδεί παλιότερα το βιντεάκι αυτό και δέν το βρήκα καθόλου "funny".
Ελπίζω ότι ο συγκεκριμένος νεαρός δέν θα αποκτήση ποτέ ATPL και έτσι δέν θα τού ανατεθή να εκτελή αερομεταφορά (Air Transport,δηλαδή "AT") άλλων ανθρώπων,που μάλιστα θα "τα έχουν ακουμπήσει" γιά να τους μεταφέρη.
"Τρελλός" και "πιλότος" είναι δύο έννοιες ασύμβατες γιά όποιον θέλει να ασχοληθή με την αεροπορία.
 
Re: Air Berlin

Ενώ οι άλλες δύο εταιρείες (Condor, easyJet) που έχουν πτήσεις από Βερολίνο προς Ελλάδα θα μας τιμήσουν και οι πρώτες τους πτήσεις από το Brandenburg ΝΕΟ αεροδρόμιο του Βερολίνου στις 3 Ιουνίου θα είναι για Ελλάδα, η Air Berlin μας έχει γραμμένους στα παλιά της υποδήματα.
Η τελευταία πτήση της εταιρείας από SKG – TXL θα αφιχθεί στο Βερολίνο 2 Ιουνίου στις 22:25 ενώ η τελευταία από TFS (Tenerife) στις 22:50 και η πρώτη τους από BER για BCN.
Ελπίζω να έχει ομίχλη η Θεσσαλονίκη και να φάνε καθυστέρηση οπότε ή να είναι οι τελευταίοι στο TXL ή η πρώτη άφιξη στο ΒΕR.
 
Re: Φωτογραφίες στο διαδίκτυο - Ι

και πράγματι,εδώ βλέπουμε δυό φτερά από Airbus να φορτώνωνται σ'ένα Boeing:
www.airliners.net/photo/Aéromaritime/Aero-Spacelines-377SGT/1634485/L/
Δέν ξέρω άν η Airbus σκοπεύη να πάρη την ρεβάνς μεταφέροντας τα φτερά τών πρός συναρμολόγησιν B787 με τά Beluga (A300-600ST) της.........
 
Re: Air Berlin

Πλάκα μας κάνεις, Belavia, έ; Δηλαδή, τι θέλεις; Να αλλάξει η εταιρία το πρόγραμμά της ώστε η Ελλάδα να έχει την πρωτιά στην πρώτη προσγείωση (απογείωση .. whatever); Και από πάνω εύχεσαι και να έχει καθυστέρηση η πτήση από SKG ώστε να έχει την τιμητική της ... Αν είναι δυνατόν.

Τι κόμπλεξ και αυτό με τις πρωτιές ... :wall:
 
Re: Air Berlin

Ποια είναι η ευπρέπεια προς τα άλλα μέλη του forum;
Όταν δεν σας αρέσει κάποια άποψη να μας αποκαλείται κομπλεξικούς;
Επειδή είσαι administrator είσαι ανώτερο άτομο;
Όταν η easyJet αλλάζει την ώρα αναχώρησης της U24613 από 7:10 σε 6:05 δεν είναι τόσο αδιανόητο αυτό το ανέφερα. Δικαίωμα της Air Berlin να έχει καλύτερες σχέσεις με τους Ισπανούς γιατί έχει περισσότερους Ισπανούς πελάτες. Δημόσιες σχέσεις είναι αυτές και βάζει τελευταία και πρώτη πτήση Ισπανική.
Το ίδιο δικαίωμα έχω και εγώ να το αναφέρω, εσένα γιατί σε πείραξε; Όταν όλος ο κόσμος αναφέρεται για την δεινή οικονομική κατάσταση του Ελληνικού λαού, από τις μ@λ@κιες αυτών που εξέλεξε, δεν είναι παράλογος ο συμβολισμός για ενίσχυση του Ελληνικού Τουρισμού.

------edit---------
Όταν η προγραμματισμένη Τελευταία πτήση από TXL είναι της SunExpress XQ849 -21:45 για SAW και η AB βάζει την ΑΒ7494 στις 22:00 για AUH, προγραμματίζει charter flight και την αποκαλεί <farewell flight> AB1000 TXL-SXF 22:50-23:40.
Εγώ είμαι ο κομπλεξικός;
Δημόσιες σχέσεις και marketing είναι όλο αυτό. Και καλά κάνουν.
Έτσι και εγώ έχω το δικαίωμα να το αναφέρω.
Σίγουρα θα γίνει πόλεμος και ακόμα δεν έχουν σταθεροποιηθεί οι πρωτιές καθώς και οι <farewell flights>.
Γι αυτό και εγώ ανέφερα ότι μέχρις στιγμής …….Όπως μέχρις στιγμής Τελευταία πτήση από SXF είναι της Pegasus PC4844 για SAW στις 22:50.
Χαίρομαι που η Πρώτη άφιξη στις 3 Ιουνίου στο BER μέχρις στιγμής θα είναι από Άγκυρα XG1580 στις 06:10 εκτός και εάν αλλάξουν την ΑΒ7495 προερχόμενη AUH από τις 07:00 που είναι προγραμματισμένη σε 06:00 ή καθυστερήσουν την Τούρκικη.
 
Re: Air Berlin

Βασικά δε σε είπε κομπλεξικό...Εγω αυτό που κατάλαβα είναι γενικά το κόμπλεξ με τις πρωτιες. Εσυ καλά κάνει και μας ενημερώνεις (που βασικά ασχολήθηκες) .
Απλα ρε παιδιά ηρεμήστε και λίγο...πολλά νευρα :D
 
Re: Air Berlin

Μάλιστα!!! Άρα η λογική του Belavia λέει ότι όσες εταιρίες δεν έρθουν στις πρώτες τους πτήσεις στην Ελλάδα και προτιμήσουν (ή τέλος πάντων σχεδιάσουν τις πτήσεις τους) για κάποια άλλη χώρα, θα τους καταραστούμε να κλείσουν, να πέσουν τα αεροπλάνα, να βρουν ομίχλες, χιόνια και τυφώνες και να πάθουν κράτηση κινητήρα στην προσγείωση.
Κακιά Air Berlin :3: !!! Είναι δυνατόν να μη σκέφτηκες την κακομοίρα την Ελλάδα και να μην της στείλεις την πρώτη σου πτήση για να έρθουν οι Γερμανοί τουρίστες πρώτοι-πρώτοι και να αναπτύξουν τον Τουρισμό μπας και σωθούμε! :doubt:

Belavia καλά κάνεις και μας ενημερώνεις αλλά δεν είναι σωστή νοοτροπία αυτή, να λες ότι μια εταιρία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα παπούτσια επειδή δεν κανόνισε να έρθει η πρώτη πτήση της στην Ελλάδα και έρχεται πχ η τρίτη. Και να εύχεσαι να βρει και δυσκολίες στην προσγείωση.

Δηλαδή, για όνομα του Θεού πια!!! :wall:
 
Re: Air Berlin

πραγματικά πολλά νεύρα ηρεμήστε λίγο απλά ο Belavia ξέσπασε θέλω να πιστεύω, θα μπορούσε απλά να γίνει μια συμμόρφωση του στιλ ηρέμησε και προσπάθησε να αλλάξεις ύφος όχι αυτός ο πανικός άλλωστε δεν θα παρεξηγηθεί η εταιρία και θα κόψει τις πτήσεις της τελείως για Ελλάδα! Λίγο ηρεμία γιατί οι μέρες που διανύουμε είναι δύσκολες για όλους! :great:
 
Re: Air Berlin

Τι το ιδιαίτερο έχει η Ελλάδα, και οι πρώτες πτήσεις των εταιρειών από ένα νέο αεροδρόμιο πρέπει να έρθουν εδώ; :wall:
 
Top