Λάθος posts ...

Re: Minoan Airlines

VOG":9gyb3zzz said:
Αγαπητοι φιλοι,
Σημερα ειναι η καταλυτικη ημερομηνια για το ανοιγμα των οικονομικων προσφορων?
Υπαρχει κατι νεωτερο σχετικα με αυτο?Γνωστοποιηθηκαν αυτες οι προσφορες?

VOG":9gyb3zzz said:
Aγαπητε φιλε,η
στο site της MIN εχει καποια email επικοινωνιας,ισως να προσπαθησεις σ'αυτα.

Εμαθε κανεις τιποτα σχετικα με τις οικονομικεςπροσφορες?

VOG":9gyb3zzz said:
Επισης γνωριζεις ποτε θα ανοιχτουν οι οικονομικες προσφορες,και αν περασαν ολοι τις ενστασεις επι των τεχνικων προσφορων?
Ευχαριστω..

VOG":9gyb3zzz said:
Αριστη η ΟΑ/3 και πολυ αξιοπιστες,αλλα διαγωνισμος ειναι και ολοι εχουν το δικαιωμα στο ονειρο.
Οι οικονομικες προσφορες ποτε ανοιγουν?

VOG":9gyb3zzz said:
Ευτυχως ή δυστυχως αν μειοδοτησει θα παρει αρκετες,κανενα νεο για τις οικονομικες προσφορες?

'Αντε πάλι... κάθε μέρα συνέχεια το ίδιο πράγμα, η ίδια ερώτηση...
έχουμε νέα ρε συ όλα τα ξέρουμε αλλά δεν σου λέμε τίποτε, έτσι να σκάσεις από την ζήλεια σου...
 
Re: Minoan Airlines

Φιλε computerise,
ξαναρχισες τις ειρωνειες σου βλεπω....Ας τα βλεπουν οι διαχειριστες αυτου του Forum
 
Re: Minoan Airlines

Ξέχασες να ρωτήσεις αν άνοιξαν οι φάκελοι με τις προσφορές.
 
Re: Minoan Airlines

Γελασαμε...
 
Re: Minoan Airlines

Εγώ πάντως,δέν γέλασα.

Και δέν γέλασα διότι α)η παρέμβαση τού Καρατζαφέρη είναι τεκμηριωμένο γεγονός πλέον και παρέμβαση αρχηγού πολιτικού κόμματος υπέρ ιδιωτικής τινος επιχειρήσεως θεωρείται "διαπλοκή",ακόμα κι'άν η επιχείρηση είναι υγιέστερη επιβήτορος ταύρου και β)η διαφήμιση ώς "υπερσύγχρονου" ενός τύπου αεροπλάνου που,πέραν τού ότι έχει πάψει να παράγεται,σχεδιαστικώς έχει βασιστεί σε τύπο που χρονολογείται από το 1958 (δηλ.την εποχή που εγώ ήμουν τριών ετών),θεωρείται "απόπειρα παραπλάνησης τού καταναλωτικού κοινού".

Το ξαναλέω,μακάρι να διαψευστούν οι επιφυλάξεις μου και οι Μινωικές αερογραμμές να ευδοκιμήσουν όπως ευδοκίμησαν και οι Μινωικές γραμμές,όμως μιά καινούργια εταιρία που ξεκινά την επιχειρηματική της δραστηριότητα "προσδοκώντας" ώς πρώτο και μόνο πελάτη της το κράτος-ήτοι μιά ακόμα (έστω και επίδοξη) κρατικοδίαιτη εταιρία-δέν είναι ένδειξη υγιούς κατάστασης.

Δηλαδή "χτυπάμε" να πάρουμε τίς άγονες,που είναι σίγουρο χρήμα και μετά θα κάνουμε και business plan.......
 
Re: Συμβάν σε Aegean SX-DVL 16/02/12

Kalispera paidia,analogo peristatiko egine kai stin Alexandroupoli simera me tin Aegean..Den kserw akrivws ti..Afto pou kserw einai oti to aeroskafos SX-DVS pou metefere tous epivates apo tin Kerkira gia tin A8ina itan i prwini ptisi apo ATH->AXD opou i epistrofi pisw egine me allo arfos to SX-DVH..An mpei kapoios sto http://www.flightradar24.com kai patisei to replay 8a ta dei analytika....
SX-DVS code AEE140 Ath-Axd return no
SX-DVH code AEE6002 Ath-Axd me return ws AEE141 Axd-Ath..(Simeiwsi otan efyge me code AEE6002 den kserw giati egrafe allous proorismous)
SX-DVS code AEE6003 Axd-Cfu FL360 kai (pali egrafe oti nanai proorismous)
SX-DVS code AEE403 Cfu-Ath

Pera apo to sygkekrimeno site pou mou deixnei tis kiniseis ,epeidi menw konta sto aerodromio ,etyxe kai na tis dw kai optikws aftes tis ptiseis ,alla den iksera ton logo !!
 
Re: LGAT Athens Hellinikon (closed)

Ο χώρος του Ελληνικού είναι τεράστειος.
Τους είναι δύσκολο να κάνουν ένα γαμάτο πάρκο να αναπνέυσει η Αθήνα, και να κρατήσουν ένα κομμάτι για αεροδρομιάκι να γίνει κέντρο εκπαίδευσης? Η Ελλάδα είναι ιδανική χώρα για εκπαίδευση πιλότων.
 
Re: Spotting & Photography: εξοπλισμός, τεχνικά και ερώτησεις

Βρήκα αυτό το ένθετο στο περιοδικό Aircraft Illustrated τεύχος Οκτωβρίου 2005:

0001vk2.jpg


Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Το έχεις μήπως κανείς; :rolleyes:

Προσπάθησα να το κατεβάσω αλλα δυστυχώς δε λειτουργούν τα links
 
Re: Spotting & Photography: εξοπλισμός, τεχνικά και ερώτησεις

minithem, το έχω εγώ.
Είναι πια 6,5 χρονών :D αλλά αρκετά χρήσιμο ακόμα και σήμερα, ειδικά για κάποιον που ξεκινάει στις dSLR...

off- topic on
Επίσης στο ίδιο τεύχος του περιοδικού, υπήρχε αφιέρωμα στα δέκα φιλικότερα (από άποψη planespotting) Ευρωπαϊκά αεροδρόμια ("Top Ten European Airports, an enthusiasts' guide- where to go, what to see"), με την Κέρκυρα να καταλαμβάνει την 8η θέση ("by far your best bet in Greece"...).
off- topic off

Αυτά!
Γιώργος, Πάτρα.
 
Top