Eπιλογή σχολής

Η FlightSafety εχει μονο μια σχολη πιλοτου και αυτη βρισκεται στη Florida (Vero Beach)
Η FlightSafety ειναι μια τεραστια εταιρια με "centers" παντου στο κοσμο (Type Ratings, Training Centers κτλ)
 
[ Μήπως γνωρίζεις τις τιμες στην FLIGHTSAFETY? Μαζί με το conversion πιστευεις οτι αξίζει να παει καποιος εκει?
 
zygo85":17x8poio said:
[ Μήπως γνωρίζεις τις τιμες στην FLIGHTSAFETY? Μαζί με το conversion πιστευεις οτι αξίζει να παει καποιος εκει?
καλησπερα παιδια μετα απο καιρο.η σχολη η safety παει κανα 75.000 usd χορις διαμονη.κοιτα φιλε οτι εκτος ελλαδας αξιζει.εδω τα πραγματα ειναι χαλια.παιδια το καλοκαιρι θα παμε με ενα αλλο παιδι μου τον οκτμβρη. θα φυγουμε για αμερικη να δουμε ολες τις σχολες στη daytona και στην ευρυτερη περιοχη.θα κοιταξουμε να φερουμε οτι μπορουμε για να βοηθησουμε ολους μας. οσον αφορα τον φιλο που ειπε για την σεχοα,φιλε ειναι πολλα τα λεφτα η εκπαιδευση ιδια με τις αλλες και μια μεγαλη διαφορα!!!!!Η ΣΕΧΟΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΛΟ .ειναι μηδενικος και καποτε εκανε με τα αεροπλανα της γκλομπαλ και τωρα απο την ροδο σε μια σχολη που ειναι εκει.παει γυρω στα 70.000ε....
 
Το ότι δεν έχει στόλο είναι κάτι που το ξέρουμε στα σίγουρα?
 
phantom2":2cn38x27 said:
zygo85":2cn38x27 said:
[ Μήπως γνωρίζεις τις τιμες στην FLIGHTSAFETY? Μαζί με το conversion πιστευεις οτι αξίζει να παει καποιος εκει?
καλησπερα παιδια μετα απο καιρο.η σχολη η safety παει κανα 75.000 usd χορις διαμονη.κοιτα φιλε οτι εκτος ελλαδας αξιζει.εδω τα πραγματα ειναι χαλια.παιδια το καλοκαιρι θα παμε με ενα αλλο παιδι μου τον οκτμβρη. θα φυγουμε για αμερικη να δουμε ολες τις σχολες στη daytona και στην ευρυτερη περιοχη.θα κοιταξουμε να φερουμε οτι μπορουμε για να βοηθησουμε ολους μας. οσον αφορα τον φιλο που ειπε για την σεχοα,φιλε ειναι πολλα τα λεφτα η εκπαιδευση ιδια με τις αλλες και μια μεγαλη διαφορα!!!!!Η ΣΕΧΟΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΛΟ .ειναι μηδενικος και καποτε εκανε με τα αεροπλανα της γκλομπαλ και τωρα απο την ροδο σε μια σχολη που ειναι εκει.παει γυρω στα 70.000ε....

Παει κανα 75000;;; Εισαι σιγουρος για αυτο;; Μολις πηρα ενα φιλο που ειναι εκει και μου ειπε οτι ειναι περιπου στα 55,000 usd. Μηπως καποιος σου τα λεει αυτα χωρις να το εχεις ψαξει μονος σου;;

Εγω το 2003-2004 εδωσα 45,000 δολαρια μετα αλλα περιπου 12,000 usd για την μετατροπη σε JAR.
 
55000USD ειναι η τιμη που σου δινει η σχολη για ολο το πακετο...
Το θεμα ειναι ποσο φτανει ομως.....
Γιατι απ οσο ξερουμε η τιμη που μας λενε στην αρχη ειναι πλασματικη.
Παντως 75000USD ειναι σιγουρα και κατι αλλο μεσα...Ειναι υπερβολικο το ποσο για το ΑTPL μονο...

Ασχετο
Ενδιαφερομενοι για κοιταξτε λιγο και την Bristol.
http://www.bfctraining.co.uk/flight-training/

Γι αυτη την σχολη μονο καλα λογια ακουγονται...... ;)



(Εγω αυτη αποφασισα να προτιμησω παντως, μετα απο πολυυυυυυυυ ψαξιμο!!!!)
 
Για τον φίλο που ζήτησε για ΣΕΧΟΑ να τον ενημερώσω πως η τιμή αυτή την στιγμή είναι 75.000 γιούρια(αρχική τιμή) και, από τον αδερφό συναδελφου μου ο οποίος τελείωσε την συγκεκριμένηυ σχολή και τώρα είναι στην ΟΑ η τελική τιμή του πήγε 110.000 ευρώπουλα για 30 μήνες...Επίσης εχω μιλήσει με πιλότους από ΟΑ και μου έχουν πει ότι δεν αξίζει να μείνεις Ελλάδα για εκπαίδευση, χαμένα λεφτά και χρόνος, ότι ακούγεται από κάποια παιδιά παραπάνω δηλαδή.
Η απόφαση δική σου....
 
Συγνώμη?Τι έγινε και του πήγε 110.000 στη ΣΕΧΟΑ?Πότε μπήκε και πότε βγήκε ο φίλος σου?
 
Θα πρέπει να βρω τον συνάδελφο μου να τον ρωτήσω ακριβώς. Από όσο ξέρω όμως, σε καμία σχολή δεν υσχύει η αρχική της τιμή, λίγο πολύ σε όλες θα ανέβει το κόστος λίγο παραπάνω(πες από περισσότερα μαθήματα πτητικά από ότι αρχικά περιλαμβάνει το πρόγραμμα, ή δεν ξέρω τι άλλο)
 
Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανεις πόσο στοιχίζει επιπλέον η διαμονή στο campus tis Flight Safety?
 
Top