Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγεί ή έχετε ακούσει κάτι για καμιά προκήρυξη...
 
Η Athens Airways ζητά Ιπτάμενες Συνοδούς και φροντηστές
CV's στο info@aithensairways.com
 
στην σελίδα της athens airways αναφέρει οτι δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις εργασίας
 
Εδώ http://career.duth.gr/cms/?q=node/26069 αναφέρει για την αναζήτηση ανθρώπινου δυναμικού της εταιρίας.Πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι αυτή η εταιρία?Υπάρχει κάποιος που να το έχει ψάξει?
 
Μπορεί να είανι τυχάιο αλλά επειδή ταξιδεύω συχνά (αρκετά συχνά 1 φορά τουλάχιστον το μήνα) εχω πετύχει μόνο δυο φορές άντρα (το έχω ξαναναφέρει σε άλλο ποστ) ι/σ στην Α3 ένω στην ΟΑ αρκετές φορές..Επίσης όσες φορές έχει τύχει να διαβάσω προκύρηξη για εργάσια στην Α3 ζηάταει καθαρά γυναικές. Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό?
 
Γιατι φιλε μου πολυ απλα αλλιως σε προδιαθετει μια γυναικεια παρουσια...κ ειδικα σε ενα τετοιο επαγγελμα...Και εξ αλλου η Α3 ειναι γνωστη για τις ωραιες ι/σ της... ;) Παντα οταν ταξιδευεις με μια αεροπορικη μετα θα σχολιασεις το πληρωμα της...αν οι ι/σ της ηταν ομορφες η ασχημες κλπ...δε θελει κ πολυ σκεψη..ειναι μαλλον καθαρα ψυχολογικο...Εχεις ακουσει ποτε τις εντολες στα μαχητικα α/π ή τυχον προειδοποιησεις στο πιλοτηριο???παντα μια γυναικα προειδοποιει για 'stall'...κλπ κλπ...γιατι αραγε??? :cool:
 
Ένας πιλότος μου είπε ότι ο ουρανός διέπεται από το It`s a man`s world
 
Το οτι το ειπε ο φιλος σου δε σημαινει πως ισχυει κιολας......διακρισεις... :with:
 
Ωχ, σε ιπτάμενο Κούγια έπεσες!
Και τον Κούγια όταν ρωτήσεις για τις δικηγορίνες αυτό θα σου πει: Το επάγγελμα μας είναι εξόχως ανδρικόν.
Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί η Βατίδου ήταν μέρα παρά μέρα Καλογήρου, Καζάκο κλπ για γόβες..
 
Το επαγγελμα του πιλοτου ισως να ειναι αντρικο αν και υπαρχουν γυναικες πιλοτοι και πολυ καλες μαλιστα....Οσον αφορα ομως το επαγγελμα αεροσυνοδος ε pleaseeee ρε παιδια.... :D ειναι καθαρα γυναικειο και δε νομιζω οτι θα σου πει καποιος το αντιθετο....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top