E-Ticketing

Καλησπέρα! Πρόσφατα έβγαλα ένα εισιτήριο με την Air France (ATH-CDG-ATH) και ήθελα να χρησιμοποιήσω την πιστωτική κάρτα της μητέρας μου γιατί η δικιά μου ήταν λίγο φορτωμένη. Επειδή όμως μέσω ίντερνετ δεν μπορούσα να το βγάλω, γιατί έλεγε ότι η πιστωτική κάρτα πρέπει να ανήκει σε άτομο που ταξιδεύει, πήρα τηλέφωνο στην Air France για να μου το βγάλουν αυτοί. Μου έστειλαν μια εξουσιοδότηση, που την υπέγραψε η μητέρα μου και τους την έστειλα και μου στείλανε τα εισιτήρια με email. Απ΄ό,τι βλέπω τώρα όμως αναγράφεται σ΄αυτά ο κωδικός κράτησης, οι αριθμοί των εισιτηρίων, αλλά δεν αναγράφεται το ποσό και ο τρόπος πληρωμής. Συγκεκριμένα γράφει: Flight Payment: Air Fare not Available. Ενώ σε e-tickets της Aegean, Austrian και Alitalia, που έχω δει, αναγράφοντα και το ποσό και τα τελευταία ψηφία της πιστωτικής κάρτας. Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πόβλημα στα αεροδρόμια;
 
Σε καμία περίπτωση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Στο λέω από προσωπική πείρα, αφου έχω κάνει το ίδιο , με την συγκεκριμένη αεροπορική εταιρεία. (Air France)
Το μόνο που τους νοιάξει στο check in είναι να έχεις την ταυτότητα σου!
Καλό ταξίδι & απόλαυσε το Παρισι!
 
OK. Θα απολαύσω το Παρίσι για 5η φορά. Αλλά είναι η πρώτη που ταξιδεύω με Air France. Ευχαριστώ πολύ!
 
Top