Αεροπορικά μαργαριτάρια!

Επειδή και καλά χοροπηδούσε????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχα εχω λιώσει :thx: :mrgreen:
 
Πέρα από το ανθρωπιστκό του θέματος υπάρχει και μια δόση γέλιου στην εξής είδηση http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=163859&cid=4

Σύμφωνα με πληροφορίες της zougla.gr, ο 10χρονος υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση και το πρωί θα μεταφερθεί, με αεροπλάνο, τύπου C5, της μονάδας αεροδιακομιδών του ΕΚΑΒ, στο νοσοκομείο Παίδων Αγία Σοφία, για περαιτέρω νοσηλεία.

Από πότε απέκτησε η Π.Α. Citroen για αεροδιακομιδές και δεν το ξέρουμε????? :idea:
 
Μαλλον το C-5 Galaxy εννοεί ... :D
 
http://www.defencenet.gr/defence/index. ... &Itemid=46
Ακόμα μία θεϊκή είδηση από το έγκυρο ( :wall: ) defencenet! Και άκρως επιμορφωτική!
Μαθαίνεις πχ πως ένας υπολογιστής στα γραφεία μιας εταιρίας αν δεν έχει antivirus μπορεί να προκαλέσει την πτώση αεροσκάφους...
Επίσης πως αν τα flaps και τα slats είναι κατεβασμένα, η απογείωση είναι λίαν επικίνδυνη και θα καταλήξεις στα χωράφια...
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ είχα πολύ καιρό να διαβάσω τόσα πολλά μαργαριτάρια σε τόσες λίγες γραμμές κειμένου :great:
Μπράβο στην σύνταξη του defencenet :thx:
 
Πραγματικό "κολλιέ" το αρθράκι,τύφλα να'χη ο Λαλαούνης να'ούμε

Και αυτό,από ένα site που-υποτίθεται-διαθέτει ώς συντάκτες τής ειδησεογραφίας του ανθρώπους τεχνικά καταρτισμένους.....
 
"ντρονέ"

Aπο την "Καθημερινή" σε συνεργασία με τα αστέρια του ΑΠΕ-ΜΠΕ και πάλι:

Τουλάχιστον τέσσερις αντάρτες έχασαν τη ζωή τους στο Πακιστάν από τα πυρά ενός αμερικανικού αεροσκάφους «ντρονέ», μη επανδρωμένου, στην περιοχή των φυλών στο βόρειο-δυτικό Πακιστάν :D :D :D
 
τη βρίσκω με τις λεπτομέρειες περιγραφής του δηλαδής.Αφου δεν το χετε ρε παληκάρια?τι το προσπαθείτε.πάντως ένα μεγάλο ευχαριστώ για το γέλιο που μας χάρισες,ειδικά εκεί που λες για τα πτερύγια ανάσχεσης.
 
Το δικό μου respect πάει στο "ύψος κρουαζιέρας" :cool:

Είμαι 1001% σίγουρος ότι το ΑΠΕ-ΜΠΕ έχει βάλει το χεράκι του. Οι αποδόσεις στα εληνικά είναι trademark τους...
 
Καθαρή περίπτωση google translate,και για κερασάκι στην τούρτα διαλέγουμε και μια άσχετη φωτογραφία, σιγά μωρε tupolev είναι και αυτό :D
 
Top