Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Πραγματοποιήθηκε ήδη στη Θεσ/νίκη. Η επόμενη είναι Αθήνα. Εμένα μου στέλνουν γενικώς για Ελλάδα μετά την εγγραφή.

Athens - Greece
Date : 15th March 2014
Time : 09:00 AM Sharp
Venue: Electra Palace Hotel Athens
18 Navarchou Nikodimou Str, Plaka,
Athens 105 57, Greece
 
Έχεις πάει σε καμία ; Αξίζει ; Γιατί μένω Βόλο και δνε ξέρω εάν αξίζει τα έξοδα για το πήγαινε-έλα...Μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου δώσεις καμία συμβουλή ; :/


Iro SKG":1o7eh8ur said:
Πραγματοποιήθηκε ήδη στη Θεσ/νίκη. Η επόμενη είναι Αθήνα. Εμένα μου στέλνουν γενικώς για Ελλάδα μετά την εγγραφή.

Athens - Greece
Date : 15th March 2014
Time : 09:00 AM Sharp
Venue: Electra Palace Hotel Athens
18 Navarchou Nikodimou Str, Plaka,
Athens 105 57, Greece
 
Κοίταξε, εξαρτάται πόσο το θέλεις, εγώ δούλεψα στην Qatar Airways και απλά να ξέρεις ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο ονειρεμένα όσο τα φαντάζεσαι, δεν διαφέρει πολύ η Emirates, βοηθάει όμως το ότι η βάση σου είναι το Ντουμπάι που είναι πολύ πιο τουριστικοποιημένο. Ετοιμάσου για 3 φάσεις συνεντεύξεων και πολύ αναμονή καθώς ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Δεν μπορώ να σε αποτρέψω απλά αυτή η δουλειά σε αραβικές χώρες όπως τα Εμιράτα ή το Κατάρ, απαιτεί απίστευτες στερήσεις που και μόνο να τις κατονομάσω θα σοκάρω πολύ κόσμο.
 
υπάρχει κάποια κοπέλα που κλήθηκε για συνέντευξη αρχές μαρτίου για την aegean απο χανια????
 
Δε ξέρω για "κοπέλα",ξέρω όμως κάποιο αγόρι!
 
Καλησπέρα τα τελευταία 3 χρόνια στέλνω συνέχεια βιογραφικό στην Aegean όποτε ζητάνε ιπτάμενο προσωπικό κ παρ' ότι πληρώ τα προσόντα που ζητάνε δεν με έχουν καλέσει ποτέ για συνέντευξη. Είναι αλήθεια ότι πρέπει να έχεις κάποιο ''γνωστό'' για να σε πάρουν στη εταιρία?
 
Καλησπέρα!δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο τουλάχιστον για τις συνεντεύξεις γιατί εμένα με κάλεσαν χωρίς να έχω κάποιον γνωστό για συνέντευξη μιλάω πάντα!
 
Καλησπέρα είχες κάποιο προσόν επιπλέον απο αυτά που ζητούσανε?γιατι ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατι δν με έχουν καλέσει ούτε για συνέντευξη
 
Εχεις το ανοτατο πτυχειο κ στις 2 ξένες γλώσσες; Κ η αίτηση που έκανες ηταν για Αθήνα η για κάποια αλη περιοχή;κ αν επιτρέπεται τι ύψος εχεις γιατι εγω είμαι 1.60 κ φοβάμαι μήπως παίζει κ αυτο κάποιο ρόλο
 
Στην Aegean απο ότι ξερω ειναι 1.57 αν κ όταν δούλευα ως εδάφους είχα δει κ πολυ ποιο κοντές κοπέλες απο εμένα π ηταν αεροσυνοδοι
 
Top