Hellenic Imperial Airways

Kiwi Jumbo":30n0hdin said:
Εμφανίζονται οι πτήσεις της Hellenic Imperial στο Amadeus μόνο που το όνομα της εταιρίας είναι Aeromist Kharkiv...


O κωδικός ΗΤ της IATA ήταν της Aeromist Kharkiv η οποία ήταν Ουκρανική εταιρεία και ήταν η πρώτη που χρησιμοποίησε το An-140.
 
Αγαπητά μέλη, εγώ σας τα έβαλα για να πάρετε πρέφα τί παίζει αλλά εσείς καήκατε από τις φλόγες της δεσποτοπούλου.. μεγάλη η χάρη της.. Αλήθεια, κάπου πήρε τ' αυτί μου ότι ονομάτισαν τζάμπο "Ολυμπιακή Φιλοξενία"; Πα πα πα πια αυτές οι γκρίνιες σας :rolleyes: . Ω τί υπέροχος κόσμος αυτός του τζάμπο...

μετά από χιλλιάδες τηλεφωνήματα,

δικά σας ξανά

[album]22007[/album]
 
NFEEFE":2xt9syap said:
Γιατι βρε, εμεις οι ερωτευμενοι που θα βρεθουμε για βολτα αν η κοπελα μας ειναι κοντα στο αεροδρομιο? :rolleyes:
αμα το συνδιασω και με αεροπλανο της ΗΙΑ που πεταει τοτε νομιζω οτι αξιζει και με το παραπανω το ραντεβου (διοτι ΗΙΑ και να μη κανει σκια στο αεροδρομιο δεν εχω δει ΠΟΤΕ!)...

Αγαπητέ NFEEFE δεν έχω τίποτα με όλους αυτούς που ανέφερα στο σχόλιο..απλά ήταν μια επισήμναση το τι πέραση έχει το συγκεκριμένο πάρκινγκ για πολύ λαό..όπως και για μένα :)

πάντως βλέπω ότι το συγκεκριμένο σχόλιο μου σβήστηκε , οπότε δεν έχει και νόημα να συνεχίζω να σχολιάζω , αραια και που δλδ γιατι δεν σχολιάζω τακτικά..η τελευταία μου γραμμή ήταν οφφτοπικ περι πάρκινγκ αλλά μπροστά στο οφφτοπικ που διαβαζω , αυτό ήταν αθώο :( από εκεί και πέρα θα διαβάζω το σάιτ καθως είμαι λάτρης της αεροπορίας αλλά δεν θα σχολιάζω :(

Κώστας :(
 
Aπ'ότι καταλαβαίνω οι περισσότεροι εδώ είναι υπάλληλοι της ΟΑ και της Α3 και λόγω εταιρικής προσήλωσης μάλλον, δεν θέλουν να δουν μια άλλη εταιρία να πετυχαίνει.. Να και ο λόγος που έχουν πέσει τόσες σελίδες και βρίσκεις ένα σχόλιο στα εκατό να είναι ΟΥΔΕΤΕΡΟ και ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ! Καλό σας απόγευμα!
 
theoz77 ναι, είμαστε όλοι υπάλληλοι και θέλουμε λίγες εταιρείες στον ανταγωνισμό, γιατί γουστάρουμε να πληρώνουμε παραπάνω και για να τα χεριάζουν τα αφεντικά μας.

Για παράδειγμα εγώ κοιτάω να κλείσω LON-ATH τον Άυγουστο - μιας που το MRS-LON έχει μόνιμα κάτω από 100Ε return - και οι ΒΑ, ΕΖΥ, Α3 ζητάν 450Ε. Η ΗΙΑ ζητάει 200 και κάτι ψιλά και μετά διαβάζω ότι οι πτήσεις τον Ιούλιο ακυρώνονται/μετατίθενται. Πώς να μην είμαι υπάλληλος μετά και να μην θέλω να χαλάσω τις διακοπές μου;
 
Φαίνεται πως κάποιοι κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου ή έχουν κλείσει κουρτίνες και δεν θέλουν να αντιληφθούν! Ας αντιστέψω την ερώτηση... μήπως ο ερωτών είναι υπάλληλος της ΗΙΑ?
 
Και για να μην χαλάσουμε το ποσοστό των ουδέτερων και αντικειμενικών σχολίων, ας μας επαναφέρω στον σωστό δρόμο!

Σε 3 μέρες ξεκινάει δρομολόγια και προφανώς πήραν χαμπάρι οτι δεν προλαβαίνουν να φέρουν τα 340 και το γύρισαν στο 742. Μάλιστα φήμες λένε οτι το πρώτο που θα πετάξει είναι το SX-TIE (ex SX-DIE) το οποίο εθεάθη να αερίζεται, ξεσκονίζεται κλπ στην φυσούνα του satellite του Βενιζέλου.
Και για να συμπληρώσω τον aakunz στο παραπάνω σχόλιό του, οτι φαίνονται ακυρωμένες μερικές πτήσεις, δεν είναι τυχαίο που είναι ακυρωμένα τα Σάββατα μιας και για να βγει το πρόγραμμα με το Σάββατο μέσα χρειάζονται 2 αεροπλάνα και το 2ο 742 έχει να πάρει καθαρό αέρα στην καμπίνα του από την εποχή του Νώε.
 
flesland":3q064f8z said:
theoz77 ναι, είμαστε όλοι υπάλληλοι και θέλουμε λίγες εταιρείες στον ανταγωνισμό, γιατί γουστάρουμε να πληρώνουμε παραπάνω και για να τα χεριάζουν τα αφεντικά μας.

Για παράδειγμα εγώ κοιτάω να κλείσω LON-ATH τον Άυγουστο - μιας που το MRS-LON έχει μόνιμα κάτω από 100Ε return - και οι ΒΑ, ΕΖΥ, Α3 ζητάν 450Ε. Η ΗΙΑ ζητάει 200 και κάτι ψιλά και μετά διαβάζω ότι οι πτήσεις τον Ιούλιο ακυρώνονται/μετατίθενται. Πώς να μην είμαι υπάλληλος μετά και να μην θέλω να χαλάσω τις διακοπές μου;


Για δείξε μου κι εμένα που το είδες ότι οι πτήσεις του Ιουλίου ακυρώνονται. Απορία το έχω. Και όχι, δεν έχω καμία σχέση με την Imperial προσωπικά, για να απαντήσω και στον φίλο παραπάνω.
 
Αakunz και σια δεν ξέρετε τι σας γίνεται... η εταιρία από το επίσημο site της αυτή την ώρα πουλάει κανονικότατα την Ν.Υόρκη για τον Ιούνιο και μάλιστα κάτω από 600€... εγώ εμπιστεύομαι τυφλά τους Αυτοκρατορικούς Πιγκουίνους και σας καταγγέλω ως φερέφωνα της αντίδρασης...

Στην απίθανη περίπτωση όμως ρε theoz77 που οι κίτρινοι κονδυλοφόροι της αντίδρασης έχουν δίκιο και το δρομολόγιο της 24/6 ακυρωθεί πόσο νούμερα είναι οι τύποι? Πες μου σε παρακαλώ πόσο? Πουλάνε κανονικά εισιτήρια από το επίσημο site τους για μια ακυρωμένη πτήση...
 
Top