Hellenic Imperial Airways

Μην μπεις καν στην διαδικασία αυτή!!!! Έχω δει εγκληματικά λάθη σε πολλά επίσημα site’s πολλών εταιριών. Αυτό είναι το λιγότερο. Αν είχα χρόνο θα έβαζα εδώ κάποια link που έχουν πολύ γέλιο!!
 
Μήπως θα έπρεπε να βάλουμε στοιχήματα γιά το άν θα αρχίσουν όντως στίς 24 Ιουνίου τα δρομολόγια και πόσο θα κρατήσουν; :)
 
Καλησπέρα ,

Περί Α340 του αυτοκράτορα ακούω και διαβάζω αλλά Α340 δεν βλέπω στο αεροδρόμιο..τα κόβω να έρχονται καμιά ώρα πριν τη πρώτη επίσημη πτήση :) αστειεύομαι..

Ερώτηση κρίσης : Τα 747 του αυτοκράτορα τι θα γίνουν ; θα συνεχίσουν να πετάνε charter ή θα επιστραφούν στους ενοικιαστές ; (άν το ειπα σωστά)

Και κάτι άσχετο αλλά ψιλοχαριτωμένο : χθες είχα μια συζήτηση με ξαδέρφη που μένει στο Σικάγο και είχε ακούσει περί του αυτοκράτορα και άρχισε τις ερωτήσεις "είναι καλή εταιρεία ; ποιός την έχει ; τι αεροπλάνα έχει ; τον αύγουστο που λέω να έρθω αθήνα να την έχω στο νου μου ; είναι φτηνή ;"..τι να πεις τώρα στο κόσμο που κάτι άκουσε , κάπου , κάπως τη στιγμή που ακόμη και εμείς δεν ξέρουμε (ή καλύτερα , ξέρουμε , αλλά ξώφαλτσα) ; οεο ; μετά από το καταιγισμό των ερωτήσεων απλά της ειπα "Μαρία κλείσε με την Alitalia ή τη SAS που επιλέγεις συνήθως γιατί δεν ξέρω να σου πω και πολλά για την HIA"..
 
Φίλε flynaked, με όλη την καλή διάθεση, μάλλον με το site's σίγουρα εννοείς sites . Ουδεις αλάνθαστος, μηδενός εξαιρουμένου, ούτε και του εαυτού μου βέβαια.
:great:

Τα αεροπλάνα θα έρθουν όλα μαζί σε σχηματισμό μάχης 20 λεπτά πριν την πρώτη πτήση, θα κάνουν ένα εντυπωσιακό πέρασμα πάνω απο το αεροδρόμιο για να δείξουν σε όλους ποιό είναι το νεο αφεντικό.

Πέρα απο την πλάκα (αυτοί μας έδωσαν το δικαίωμα έτσι και αλλιώς), να τους ευχηθώ καλή επιτυχία αυτή τη φορά!
 
Και για να είμαστε ακόμα πιο δίκαιοι, να θυμηθούμε όλοι πόσο τελευταία στιγμή έφτασαν τα αεροσκάφη της Olympic Air στο αεροδρόμιο. Τώρα της ΗΙΑ που είναι και μόνο 2, υποθέτω θα είναι ακόμα πιο απλά τα πράγματα.
Η ώρα της κρίσης πλησιάζει... Για να δούμε..
 
Οχι και "τελευταία στιγμή".Αρκετό καιρό πρίν ξεκινήση η OAIr τα δρομολόγια,ήταν τα αεροπλάνα της στο LGAV,παρκαρισμένα στον ίδιο τροχόδρομο που πήγαν μετά τα 737 και τα 340 τής αείμνηστης.Εδώ μιλάμε γιά εταιρεία που σε 16 μέρες ξεκινάει δρομολόγια και τα αεροπλάνα δέν έχουν κάν σκάσει μύτη στο αεροδρόμιο.........
 
Σε κάθε περίπτωση άλλο ν' ανοίγεις μια εταιρία που κάνει πτήσεις Αθήνα-Θεσσαλονίκη και άλλο πτήσεις υπερατλαντικές. Απ΄οσο γνωρίζω, ακόμη και στην παραγγελία καινούργιων αεροσκαφών και άφιξή τους στο Hub της παραγγέλουσας εταιρίας, δεν τίθενται άμεσα σε δρομολόγια, αλλά προηγείται ένα control για την ένταξη στο επιχειρησιακό κομμάτι της εταιρίας. Βέβαια αυτά ισχύουν για σοβαρές εταιρίες που σέβονται πρώτα την φήμη τους και στη συνέχεια τους πελάτες τους!
 
Για πετάξει μια εταιρεία από την Ευρώπη στις ΗΠΑ πρέπει να τηρεί κάποιες προδιαγραφές (τεχνικές ή άλλες) που δεν απαιτούνται για να πετάξει π.χ. στην Ε.Ε.?
 
Καλησπέρα σε όλους! Είδατε την νέα διαφήμιση της HIA η οποία παίζεται από χθες (νομίζω) στα ιδιωτικά ΜΜΕ; Μόνο σήμερα την έχω πετύχει 3 φορές σε διάστημα 2 ωρών!!! Αυτό πάει να πει marketing! Ας ευχηθούμε καλή επιτυχία και καλές πτήσεις λοιπόν!

* Για όσους δεν την έχουν δει:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=SNWDhdUnSQ8
 
αθλία η διαφήμιση, αλλά της εύχομαι τα καλύτερα :)
 
Top