Γενικές (αεροπορικές) απορίες !!!

Παιδιά μια απορία έχω... Παρατήρησα σε πολλές συζητήσεις να λέτε πως μπορείτε να ακούσετε τις συνομιλίες του Πύργου Ελέγχου με αεροσκάφη (approach, delivery κτλ). Πως γίνεται αυτό; Μπορεί να μου εξιγίσει κάποιος; Ωραίο ακούγεται !!
 
Ποτε δεν ειπα οτι η Αthens εχει Α320 φιλε μου.Ξερω τι αεροπλανα εχει....γι αυτο αναλογιστηκα πως τα βγαζει περα στο προηγουμενο μηνυμα, γιατι εχει μικροτερα.Υπαρχει τωρα κανενα σοβαρο παληκαρι να μιλησουμε για το μηνιαιο κοστος των αεροσκαφων ή τσαμπα γραφω?Επισης δεν καταλαβαινω γιατι καθε φορα που κανω μια ερωτηση καποιος μου επιτιθεται.Που θα παει,πιστευω να βρω καποιον να μιλησω ηρεμα....Ρε τι παθαμε..... :rant:
 
Έχει συζητηθεί ξανά εδώ
 
Κ που συζητηθηκε απο οτι διαβασα παλι δεν βγηκε ακρη....Κανενας μανατζερ απο καμια εταιρεια υπαρχει μεσα δω να μας εξηγησει το τι γινετε?ή πιλοτος που μπορει να ξερει κατι παραπανω?Παντως εδω που τα λεμε ακομα κ μια κερδοφορα επιχειρηση σαν την aegean με 2,5% ετησιο κερδος περιπου αν θυμαμαι καλα δεν ειναι κ τιποτα τρελο ποσο...Τσαμπα ο κοπος.....χαχα...Ελα ελα,ας βγει τωρα καποιος να πει το αντιθετο,αντε.... :thx: :rant:
 
παιρνεις μια εφημεριδα με τους ισολογισμους των αεροπορικων εταιριων και διαφορα αλλα ασχετα (με οικονομικα) στατιστικα απο την ΥΠΑ και βγαζεις τα καλυτερα συμπερασματα και τισ καλυτερες εκτιμησεις...ολα αυτα απλα σε περιπτωση που ρωτας για "εκπαιδευτικους λογους"....
γιατι μπλεκεις εμας τους ανιδεους και αχρηστους με αυτα...?
 
Δεν ειπα κανεναν ανιδεο ουτε αχρηστο!Μαζευω πληροφοριες για προσωπικους μου λογους.Οποιος ξερει κατι να μου πει θα του ημουν ευγνωμον.Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο!!Μακαρι να υπαρχει καποιος γιατι εσεις κυριε kgp δεν με βοηθατε ετσι,συγνωμη!!
 
hooker21":192d4sj6 said:
Κ που συζητηθηκε απο οτι διαβασα παλι δεν βγηκε ακρη....Κανενας μανατζερ απο καμια εταιρεια υπαρχει μεσα δω να μας εξηγησει το τι γινετε?ή πιλοτος που μπορει να ξερει κατι παραπανω?Παντως εδω που τα λεμε ακομα κ μια κερδοφορα επιχειρηση σαν την aegean με 2,5% ετησιο κερδος περιπου αν θυμαμαι καλα δεν ειναι κ τιποτα τρελο ποσο...Τσαμπα ο κοπος.....χαχα...Ελα ελα,ας βγει τωρα καποιος να πει το αντιθετο,αντε.... :thx: :rant:

hooker21 θα πρέπει κάποτε να αναρωτηθείς στην ζωή σου αν είναι στραβός ο γιαλός ή αν σταβά αρμενίζεις, αφού έχεις παράπονα για τις απαντήσεις που λαμβάνεις. Είτε αυτά τα λες στα σοβαρά είτε απλά προσπαθείς να κάνεις troolling. Να σου πούμε το αντίθετο σε τι; στο αν για εσένα το 2,5% κέρδος είναι πολύ ή λίγο; Στο Βασιλάκη και στους φίλους είναι μάλλον αρκετό και αυτό μετράει. Για τους μάνατζερ και τους πιλότους απλά ξανασκέψου τι ακριβώς ρωτάς.
 
Βλέπω σε πολλές φωτογραφίες από το αεροδρόμιο του Los Angeles να υπάρχει ένα ζεύγος αεροσκαφών ( 747-380 ) της Qantas.
Δηλαδή τα αεροσκαφη αυτά έρχονται νωρίς το πρωί και αναχωρούν το βράδυ για την Αυστραλία;
Αυτό συμβαίνει;
 
Re: Airbus News

Mήπως ξέρει κανείς γιατί η airbus έχει στην έκδοση cargo του 330-200F αυτό το εξόγκομα στο ριναίο σκέλος?
 
Top