Farnborough 2010 19-25/7/2010

Αγαπητοι φιλοι! Το farnborought σημερα ηταν μια καταπληκτικη εμπειρια,παρα τα 62000 ατομα που βρεθηκαν εκει!
Εμεινα αναυδος απο την πτηση του Α380,απογειωση σε μικρη αποσταση το ιδιο και προσγειωση,βραδεια και σχεδον αιωρηση!
AERMACHI,EUROFIGHTER,C-130 πηραν την σκυταλη ενω και καποια στιγμη εκανε χαμηλη διελευση ενα Β-52!Στο χωρο των Βρετανικων Αερογραμμων υπαρχει ενα Α318 αλλα και εξομοιωτης οπου για 20 λιρες και για 15 λεπτα μπορεις να "πεταξεις" ενω την αποδοση σου την αξιολογουν μεσω γραφηματος ιπταμενοι της εταιριας.
Δυστυχως δεν ειδα Β787 αλλα και τυπους που προαναφερονται στο φορουμ.Προσπαθω να ανεβασω φωτογραφιες,αλλα μου βγαζει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο η αλλοιωμενο,κανω κατι λαθος?
 
georgiosnt":21152ip9 said:
Προσπαθω να ανεβασω φωτογραφιες,αλλα μου βγαζει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο η αλλοιωμενο,κανω κατι λαθος?
Αν δεν έλυσες ακόμα το πρόβλημά σου, όταν μεταφορτώνεις φωτογραφίες, κάτω κάτω στη σελίδα σου γράφει το μέγιστο μέγεθος των φωτογραφιών:


Μέγιστο μέγεθως αρχείου (bytes):
508000

Μέγιστο πλάτος φωτογραφίας (pixels):
1280

Μέγιστο ύψος φωτογραφίας(pixels):
1024

Κάνε έναν έλεγχο για το μέγεθος των φωτό σου (πχ από compact δική μου στα 10MP, όταν κάνω resize στα 1280χ960 το μέγεθος της φωτό παίζει από 400-550kbytes, ανάλογα το βάθος χρωμάτων (όσα περισσότερα χρώματα και λεπτομέρειες, τόσο μεγαλύτερο το μέγεθος)). Μάλλον κάνεις μόνο το resize χωρίς να ελέγξεις το size της φωτογραφίας σου :mrgreen:
 
Top