Turkish Airlines

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Re: THY news

Παντως κατι αλλο μου εκανε εντυπωση:H THY νοικιαζει 5 777-300ER απο την Jet Airways. Οποτε, προφανως η τελευταια δεν πρεπει να βρισκεται και στο ζενιθ των πτητικων της δραστηριοτητων... ε? :?
 
THY news

Κάθε φορά που διαβάζω για την πορεία της ΤΗΥ με πιάνει πονοκέφαλος.. :wall:
Νομίζω ότι πλέον έχει ξεφύγει πολύ...Το IST έχει εξελιχθεί σε πραγματικό hub και νομίζω ότι η εταιρία πράττει άψογα με το να επενδύει στην αγορά της Ασίας.Τείνει να εξελιχθεί στο alter ego της Iberia για την Ανατολή(Εγγύς,Μέση,Άπω,παντού!),και οι αριθμοί το αποδεικνύουν..
Ένα μεγάλο μπράβο στην εταιρία αυτή,αν και το λέω με τεράστια ζήλεια! :(
Εμείς ας αρκεστούμε στα...περιφερειακά! :wall:
 
Re: THY news

Πραγματικά dab4coins όλοι πρέπει να ζηλέυουμε καλοπροαίρετα πάντα τέτοιου είδους κινήσεις, ειδικά εμείς που θα μπορούσαμε να έχουμε hub για πτήσεις μεταξύ τριών ηπείρων αλλά δεν έχουμε τέτοιο αερομεταφορέα.
 
Re:

aakunz":2ksifgsg said:
Πάντως, το Aviation News αναφέρει ότι η εταιρεία έκλεισε συμφωνία με τον Κέβιν Κόστνερ για συμμετοχή του σε διαφημιστικά σποτ της...

Σημερα θα ειναι ο Κεβιν Κοστνερ στο υποστεγο της ΤΗΥ, το διαφημιστικο γυριζεται στο Α330 TC-JNC.
 
Re: THY news

Καθολου ασχημα αν σκεφτει καποιος την κακιστη παραδοση της σε θεματα πτητικης ασφαλειας. Τα τελευταια 30 περιπου χρονια εχει 9 θανατηφορα ατυχηματα με μερικες εκατονταδες νεκρους :? . Πιο προσφατο, το ατυχημα με το RJ 100 το 2003.

http://www.airsafe.com/events/airlines/turkish.htm
 
Re: THY news

Ο dab4coins με πρόλαβε και έγραψε ακριβώς αυτά που ήθελα να εκφράσω και εγώ.
Συγχαρητήρια στην ΤΗΥ για το εκπληκτικό σχέδιο ανάπτυξης που εφάρμοσε και συνεχίζει να εφαρμόζει.
Και εμένα με έχουν ενθουσιάσει και οι διαφημίσεις της στα μεγάλα ξένα τηλεοπτικά μέσα!
Οι ειδικοί επί των αεροπορικών στην μπανανία μας ας κάτσουν να κοιτάνε πάλι με το κυάλι άλλο ένα τραίνο που έφυγε (αυτό που είχε το LGAV σαν τριηπειρωτικό hub)...
 
Re: Re:

sb8483":19a8jm5h said:
aakunz":19a8jm5h said:
Πάντως, το Aviation News αναφέρει ότι η εταιρεία έκλεισε συμφωνία με τον Κέβιν Κόστνερ για συμμετοχή του σε διαφημιστικά σποτ της...

Σημερα θα ειναι ο Κεβιν Κοστνερ στο υποστεγο της ΤΗΥ, το διαφημιστικο γυριζεται στο Α330 TC-JNC.

Η πολυαναμενόμενη διαφήμιση βγήκε χθες στον αέρα

http://www.youtube.com/watch?v=2vAJox4Puaw&NR=1

Δεδομένου του ότι επιστρατεύθηκαν 2 σουηδοί σκηνοθέτες και 80 κομπάρσοι από Τουρκία, Ιταλία και Ανατολική Ευρώπη δεν θα τη θεωρούσα κι από τις καλύτερες. :puke:


Η Aegean έχει βγάλει πολύ καλύτερες διαφημίσεις...
 
Re: Re:

aakunz":2c5lqvzy said:
Δεδομένου του ότι επιστρατεύθηκαν 2 σουηδοί σκηνοθέτες και 80 κομπάρσοι από Τουρκία, Ιταλία και Ανατολική Ευρώπη δεν θα τη θεωρούσα κι από τις καλύτερες. :puke:


Η Aegean έχει βγάλει πολύ καλύτερες διαφημίσεις...
Μόνο που το επίπεδο και το στυλ των διαφημίσεων της Aegean είναι για το Star Channel, το πολύ Mega Channel, ενώ αυτή της Τurkish παίζεται άνετα στο CNN, παράλληλα με αυτές των Delta Airlines, British Airways και Singapore Airlines. Σε συνδυασμό με το κλιπάκι της first class, νομίζω ότι η Turkish μας αποστομώνει ως έθνος και μας βάζει στη θέση μας στο θέμα των αερομεταφορών. Όπως καμαρώνουμε για την αρχαία Ελλάδα, έτσι ας καμαρώσουμε και για την Ολυμπιακή του Ωνάση. Και μη μου πείτε για τη συμπαθητική Aegean, διότι δεν υφίσταται καν σύγκριση. Το ξέρω ότι σας πηγαίνω Κατεχάκη μέσω Λαμίας, όμως το ρεζουμέ είναι ένα: Μπράβο στην Turkish, ας συνεχίσουν την καλή δουλειά!
 
Re: THY news

Συμφωνώ, αλλά επειδή μας έχουν συνηθήσει σε πραγματικά πολύ καλές διαφημίσεις, εν συγκρίσει με την αμέσως προηγούμενή τους με την Πρώτη Θέση (της Jet Aırways) η τελευταία τους απλά με απογοήτευσε...
 
Re: Re:

aakunz":2yl4w9hd said:
Δεδομένου του ότι επιστρατεύθηκαν 2 σουηδοί σκηνοθέτες και 80 κομπάρσοι από Τουρκία, Ιταλία και Ανατολική Ευρώπη δεν θα τη θεωρούσα κι από τις καλύτερες. :puke:

Η Aegean έχει βγάλει πολύ καλύτερες διαφημίσεις...

Ο δέ .........αστέρας??? !!!

Την αρπαχτήν ουδείς απεχθάνθει ..............
 
Top