Θέσεις εργασίας στη Νέα Ολυμπιακή από τη MIG.

runner":2bcjflke said:
Καλησπερα, το βιογραφικο θα ηταν καλο να ειναι στα αγγλικα μιας και οι αγγελιες ειναι στα αγγλικα.Απο εκει και περα αυτο που ερχετε πισω οταν στελνεις το email ειναι ενα αποδεικτικο οτι πηραν το εμαιλ.Γιατι προφανως στις αρχες πολυς κοσμος στη αγωνια του αν πηγε το εστελνε 2 και 3 φορες.

Βασικα αποτι εχω καταλαβει δεν νομιζω να πηγαινει κανενα βιογραφικο χαμενο σε οτι μορφη και να εχει σταλει.
Και εγω σκεφτηκα να το στειλω στα αγγλικα πριν καν το στειλω στα ελληνικα ,αλλΑ τωρα να κανεις βιογραφικο ως φορτωτης στα αγγλικα και μαλιστα σε ..σωστη ορθογραφια αγγλικα δεν ειναι υπερβολικο?ειναι φως φαναρι οτι συντακτηκε απο αλλον
Προσωπικα εχω βασικες-μεσες γνωσεις αγγλικων χωρις lower αλλα οχι σε σημειο να συνταξω εππαγελματικο βιογραφικο :)
τελικα καλυτερα ειναι σε συννημενη μορφη και με φωτογραφεια η αυτα ειναι μονο για προσωπικο καμπινας
παντως οπως και να εχουν τα πραγματα ειναι τρελλα μετα απο 10 χρονια και τοσο ιδρωτα να ειμαστε στο αερα και να κινδυνευουμε :(
 
καλησπερα Loader!εγω το εστειλα στα αγγλικα...αλλα απο οτι μου ειπανε καποιοι φιλοι μου,ισως αυτο το μηνυμα να σημαινει οτι δεν το αναγνωρισε το συστημα τους..δηλαδη να βγηκε αλλη γραφη(π.χ ερωτηματικα).Οταν το ξαναεστειλε ενας φιλος μου,απλα του στειλανε οτι το ελαβαν και τιποτα αλλο.Ουτε εγω το εστειλα συννημενο..ουτε ο φιλος μου,ελπιζω να μην καναμε βλακεια.. :wall:
 
αργυρώ":210077hc said:
καλησπερα Loader!εγω το εστειλα στα αγγλικα...αλλα απο οτι μου ειπανε καποιοι φιλοι μου,ισως αυτο το μηνυμα να σημαινει οτι δεν το αναγνωρισε το συστημα τους..δηλαδη να βγηκε αλλη γραφη(π.χ ερωτηματικα).Οταν το ξαναεστειλε ενας φιλος μου,απλα του στειλανε οτι το ελαβαν και τιποτα αλλο.Ουτε εγω το εστειλα συννημενο..ουτε ο φιλος μου,ελπιζω να μην καναμε βλακεια.. :wall:
Αυτο εννοουσα οτι πιθανον να μην το εχει αναγνωρισει το συστημα τους, βεβαια πριν το στειλω πηρα τηλεφωνο, εγω, αλλα και 2 αλλοι συναδελφοι και τους απαντησαν οτι δε παιζει ρολο η γλωσσα.
Αυτη τη περιοδο ειμαι εκτος συμβασης, κλεινω σχεδον ενα 4μηνο εξω που ειναι και το συνηθες και φυσικα το οτι δεν ειμαι μεσα στην εταιρεια ειναι μια πηγη αγχους.
Θα εποικοινωνησω και με αλλους συναδελφους να δω τι εκαναν,αλλωστε απο το τμημα της φορτωσης 2 με 3 ατομα ειναι που εστειλαν κιολας βιογραφικο.
Παντος τα πραγματα μαλλον δειχνουν οτι θα μπουν πολλοι καινουργοι εργαζομενοι στην ''νεα''εταιρεια και η πλειοψηφια απο αυτους πιθανον απο aegean.
Η υποθεση δεν βαδιζει καλα για πολλους συμβασιουχους :(
 
Μην αγχώνεστε, τα βιογραφικά τα διαβάζουν κανονικά και με τους Ελληνικούς χαρακτήρες. Το disclaimer που βγαίνε με ερωτηματικά είναι αυτοματοποιημένο με συγκεκριμένη γραμματοσειρά που δεν την αναγνωρίζουν όλοι οι υπολογιστές.
 
Καλημέρα σε όλους!

Αύριο έχω συνέντευξη. :D Έχει περάσει κάποιος ήδη από την όλη διαδικασία? Any tips? :idea:
 
Οδηγίες πώς να πάω από Αττική οδό γνωρίζει κάποιος? :rolleyes: Μου είπαν στο τηλέφωνο 1ο χλμ Βάρης- Κορωπίου, στην έδρα της εταιρείας.....
 
Θα βγεις στην εξοδο 20 απο αττικη οδο,θα περασεις ολες τις ταμπελες που λενε προσ Βαρης Κορωπιου και θα στριψεις αριστερα εκει που λεει προς Βαρη..Μετα απο λιγα χιλιομετρα θα δεις το κτιριο..κ καλη επιτυχια!
 
Πηγα χτες στην συνεντευξη κι επειδη ειχα φτασει αρκετα νωριτερα,περιμενα 2 ωρες περιπου μεχρι να ερθει η σειρα μου κι αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν οτι οι κοπελες που πηγαν εκεινες τις ωρες για συνεντευξη ηταν ελαχιστες..Οση ωρα περιμενα μπορω να πω οτι ηταν λιγοτερες κι απο 15..
 
Γνωριζετε αν η συνεντευξη ειναι στα ελληνικα η εξαρταται απο ποιες γλωσσες εχουμε δηλωσει οτι γνωριζουμε...Οποια κοπελα εχει παει στην συνεντευξη ας απαντησει...και γενικα τη ρωτανε...
 
Καλησπερα σε ολους,υπαρχει καποιος ο οποιος εχει περασει την συνεντευξη της ΜΙG και ειναι απο θεσσαλονικη?Αν ναι,θα μπορουσε να μου πει καποιες πληροφοριες?
 
Top