Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Κλεοπάτρα γλυκια εχουμε ενα έξτρα ανχος κάποιες κοπέλες και πολλές φορές το να θελουμε να πετύχουμε κάπου με κάποιες πληροφορίες που μπορει να μας μειώσουν το ανχος μας δεν νομίζω να ειναι κακο ...
 
Αυτό που θέλει να πει η Κλεοπάτρα και έχει απόλυτο δίκιο είναι να μην περιμένετε μασημένη τροφή. Είναι κατανοητό το άγχος και η αγωνία του να πάτε προετοιμασμένες όσο καλύτερα μπορείτε αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια. Δεν θα βοηθήσει το να ξέρετε τι ρώτησαν, πως και γιατί, επειδή πολύ απλά οι δικιές σας ερωτήσεις κατά πάσα πιθανότητα θα διαφέρουν. Βέβαια το πόσο επαγγελματική μπορεί να ναι μια συνέντευξη στην οποία μπαίνεις ανά 3άδες σαν να πηγαίνεις για group therapy με ερωτήσεις του στυλ ''πες μου για τον εαυτό σου'' στα αγγλικά λες και δίνεις εξετάσεις αγγλικών τετάρτης δημοτικού, είναι άλλο θέμα. Και εν πάση περιπτώσει ηρεμίστε. Είναι από τις πιο πρόχειρες διαδικασίες συνέντευξης που θα περάσετε ποτέ. Και αν αφού πάτε έχετε αντίθετη άποψη ελάτε να το συζητήσουμε
 
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει, λεπτομέρειες για την εκπαίδευση της Α3. Συγκεκριμένα, πόσες ωρες την ημέρα ειναι; Και επίσης σε έκτακτη ανάγκη γινεται να παραλείψεις καποια μερα εκπαίδευσης ή πρεπει να συμπληρωθούν όλες; Σας ευχαριστω!
 
Ενταξει τα ειδαμε ολα εδω μεσα! Ολες εχουμε αγωνια αλλα οχι να απαιτουμε και λεξη προς λεξη τι ζητανε στις συνετευξεις! Καταλαβαινω οτι για καποιες κοπελες μπορει να ειναι και η πρωτη φορα που θα πανε σε συνετευξη αλλα μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα!!! Ειπαμε δεν χρειαζεται να αφησουμε το αγχος να μας κυριεψει! Απο εκει και περα χρειαζεται να καταβαλουμε προσωπικη προσπαθεια!Και φυςικα να εχουμε ενα αξιοπρεπες επιπεδο γνωσεων συμφωνα με τα δεδομενα που ζητανε !
 
ξέρεις κανένας αν έχει γίνει καμία πρόσληψη ? υπήρξε καμία θετική απάντηση ? :laola:
 
Απλώς την έννοια "συνεργασια " δεν την εχουμε καθολου στον εγκεφαλο μας. Το να βγαλει ο ενας το μάτι του άλλου είναι το πιο εύκολο το να βοηθήσεις θέλει κότσια.. Τελοσπάντων όποιες αξίζουν θα προσληφθούν... Είδωμεν
 
anmil":1u1fbssq said:
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει, λεπτομέρειες για την εκπαίδευση της Α3. Συγκεκριμένα, πόσες ωρες την ημέρα ειναι; Και επίσης σε έκτακτη ανάγκη γινεται να παραλείψεις καποια μερα εκπαίδευσης ή πρεπει να συμπληρωθούν όλες; Σας ευχαριστω!
anmil, η εκπαίδευση στην αεροπορία είναι υποχρεωτική και δεν έχεις όριο ''απουσίών''. Κάθε μέρα καλύπτονται κομμάτια από διαφορετικά θέματα για τα οποία στο τέλος θα εξεταστείς. Και πίστεψε με είναι πολλά, και πρέπει να τα ξέρεις όπως το όνομα σου κάθε φορά που εμφανίζεσαι για πτήση. Επίσης οι περισσότερες εταιρίες παίρνουν παρουσίες τις οποίες τις στέλνουν στην ΥΠΑ έτσι ώστε να περαστούν οι ώρες στο όνομα σου. Λέω γενικότερα τη διαδικασία γιατί διαφέρει από εταιρία σε εταιρία. Γενικότερα αεροπορία=συνέπεια, και δεν ξέρω συγκεκριμένα για aegean, πάντως στην εταιρία που είμαι τώρα, υπήρξαν άτομα που τα διώξανε από την εκπαίδευση γιατί άργησαν να φτάσουν κάποια μέρα.
 
Καλημερα σε ολες!υπαρχει καποια κοπελα που περασε απο συνεντευξη στην αθηνα και την ειδοποιησαν;
 
Marlen":vdynhqki said:
Ενταξει τα ειδαμε ολα εδω μεσα! Ολες εχουμε αγωνια αλλα οχι να απαιτουμε και λεξη προς λεξη τι ζητανε στις συνετευξεις! Καταλαβαινω οτι για καποιες κοπελες μπορει να ειναι και η πρωτη φορα που θα πανε σε συνετευξη αλλα μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα!!! Ειπαμε δεν χρειαζεται να αφησουμε το αγχος να μας κυριεψει! Απο εκει και περα χρειαζεται να καταβαλουμε προσωπικη προσπαθεια!Και φυςικα να εχουμε ενα αξιοπρεπες επιπεδο γνωσεων συμφωνα με τα δεδομενα που ζητανε !
γεια! εισαι ηδη αεροσυνοδος? εγω πηρα τα κεντρικα και μου ειπαν οτι αν συμπληρωθουν οι θεσεις συνεντευξεων καποιοι δεν θα ειδοποιηθουμε καν......η εκπαιδευση θα γινει ταυτοχρονα σε ολουσ και οχι σε διαφερετικους χρονους.
ξερεις κατι αλλο?
 
Οχι δεν ειμαι ! Αλλα ειμαι υποψηφια και εγω! Αυτο που μας ειπανε και ξερω ειναι οτι για μας ας πουμε που δηλωσαμε και δωσαμε συνετευξη στη Ροδο η εκπαιδευση θα γινει εκει! και 3-4 μερες στη Φρανκφουρτη! Διαρκει περιπου 6 βδομαδες .. Επισης θα σε ειδοποιησουν μονο αν ειναι θετικη η απαντηση! Εχουν περασει παντως 15 μερες και με οσες κοπελες εχω μιλησει δεν εχουν καλεσει ακομη καμια για εκπαιδευση ..οποιος μαθει κατι ας ελπισουμε οτι θα μας ενημερωσει μεσα απο το φορουμ γιατι πραγματικα ολες εχουμε πολυ αγωνια !!
 
Top