Σχόλια για Α3

Πάντα κολλάει αρκετές φορές και δεν έχει να κάνει με το κινητό. Ευτυχώς που πλέον μπορούμε να προσθέτουμε τις κάρτες επιβίβασης στα wallets γιατί μπορεί να είσαι στο gate και να μη μπορείς να ανοίξεις το app να σκαναρεις το boarding
 
H παλια καλη μεθοδος της εκτυπωσης των καρτων επιβιβασης, βοηθαει....Απ,ξαπ..να μην αγχωνεσαι μην κολλησει, μη σβησει το κιν, μη το ξεχασεις, μη στο κλεψουν κτλ
 
Παλιά μέθοδος όμως. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και με το χαρτί το οποίο μπορεί να χαθεί ή να βρίσκεται σε τσάντα ή όποια μπορεί να κλαπεί. Τωρα αν ξεκινάει κάποιος ένα ταξίδι με αφόρτιστο κινητό ή δεν μεριμνήσει να το φορτίσει σε τόσα σημεία του αεροδρομίου οκ. Δεν του φταίει τίποτα απ όλα αυτά.
 
Νταξει αν κάτι συμβεί βέβαια στο ξανά εκτυπώνουν στο gate με την ταυτότητα/διαβατηριο
 
Τελευταία σε 3 πτήσεις μου προς Αθήνα, 2 απο Μυτιλήνη την βραδυνή και μια από Θεσσαλονίκη φτάσαμε με καθυστέρηση 30λ - 1ώρας και στο καπάκι περιμέναμε περίπου 30, 20, 35 λεπτά (!) μέσα στο λεωφορεία γιατί δεν είχε διαθέσιμο λεωφορείο να έρθει να μας πάρει. Έτσι έκανε ανακοίνωση ο πιλότος τουλάχιστον..
Γιατί τόσο χάλια κατάσταση;
 
  • Wow
Reactions: SK
Στο Αθήνα Ηράκλειο Αθήνα γίνεται συστηματικά. Τουλάχιστον 1.30 ώρα στην καλύτερη. Ενδεικτικά μια φορά έφευγε 9.15 και αναχώρησε 11+.
Η δικαιολογία πάντα είναι ότι υπάρχει συμφόρηση στο αεροδρόμιο της Αθήνας και μπορεί να μείνεις και ένα μισάωρο μετά την ολοκλήρωση του boarding μέσα στο αεροπλάνο.
Λογικό είναι αν καθυστερείς, το αεροδρόμιο να μην σ αφήνει να έρθεις την ώρα που θες. Αν καταλαβαίνω σωστα.

Και το αεροδρόμιο του Ηρακλείου είναι δράμα. Θα πάρει τουλάχιστον 2-3 χρόνια για να τελειώσει το καινούριο.
 
  • Sad
Reactions: SK
Τελευταία σε 3 πτήσεις μου προς Αθήνα, 2 απο Μυτιλήνη την βραδυνή και μια από Θεσσαλονίκη φτάσαμε με καθυστέρηση 30λ - 1ώρας και στο καπάκι περιμέναμε περίπου 30, 20, 35 λεπτά (!) μέσα στο λεωφορεία γιατί δεν είχε διαθέσιμο λεωφορείο να έρθει να μας πάρει. Έτσι έκανε ανακοίνωση ο πιλότος τουλάχιστον..
Γιατί τόσο χάλια κατάσταση;
Εμένα μου έτυχε σε επιβίβαση τα πρώτα 2 λεωφορεία να έρθουν κανονικά και μετά να καθυστερήσει το 3ο για 25 λεπτά!!! Ποιος άραγε είναι υπεύθυνος σχεδιασμού στη goldair????
 
Συνήθως από Αθήνα γίνεται αυτό γιατί περιμένουν στο gate αυτούς που θα έρθουν σαν να είναι στο ΚΤΕΛ τελευταία στιγμή φωνάζοντας "αααα με καθυστέρησαν στο Χ"/"μα η πτήση φεύγει σε 4 λεπτά, έχω χρόνο ακόμα!"/"ξέρειςποιόςείμαιγω;;;"/κλπ .
 
Last edited by a moderator:
Συνήθως από Αθήνα γίνεται αυτό γιατί περιμένουν στο gate αυτούς που θα έρθουν σαν να είναι στο ΚΤΕΛ τελευταία στιγμή φωνάζοντας "αααα με καθυστέρησαν στο Χ"/"μα η πτήση φεύγει σε 4 λεπτά, έχω χρόνο ακόμα!"/"ξέρειςποιόςείμαιγω;;;"/κλπ .
Επειδή ήμουν στο gate καθόσον περιμένω τελευταίος στην ουρά για να μη κάθομαι στο αεροπλάνο, μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι υπήρχαν άλλοι περίπου 40 να επιβιβαστούν. Μάλιστα σταμάτησαν την ουρά λέγοντας " μη μπαίνετε άλλοι στο λεωφορείο, θα έρθει το επόμενο..." οπότε 2-3 πρώτοι γύρισαν προς τα πίσω. Επίσης επειδή η πτήση είχε ήδη καθυστέρηση 30 λεπτά ήταν εκεί ακόμα και οι γνωστοί "ξέρειςποιόςείμαιγω"
 
Top