Πτήσεις με πολύ λίγους επιβάτες

  • Thread starter alex2
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Πολύ παλιά...

ΟΑ ATH - RHO με Α300Β4 5 επιβάτες, στο γύρνα το συγκεκριμένο αεροσκάφος σχεδόν γεμάτο.


Chris
 
Δεν εχει σημασια ποσοι επιβατες ειναι στο αεροπλανο, εχω πεταξει και με 30 ατομα σε Α320. Τα λεφτα τα κανουν η εταιριες απο το CARGO που εχουν κατω απο το αεροσκαφος, εκει ειναι το θεμα.
 
Εσυ oταν εισαι μεσα στo αερoπλανo, τo βλεπεις τo καργo πoυ μεταφερεται; Οxι! Αρα τι σoυ μενει απo τo ταξιδι σε πρωτη φαση; Η αδεια καμπινα επιβατων! ;)
 
makedonas":110v0pky said:
Εσυ oταν εισαι μεσα στo αερoπλανo, τo βλεπεις τo καργo πoυ μεταφερεται; Οxι! Αρα τι σoυ μενει απo τo ταξιδι σε πρωτη φαση; Η αδεια καμπινα επιβατων! ;)

Εγω σαν πιλότος προφανώς και ξέρω τι CARGO εχω στο αεροσκαφος μου, σαν επιβατης μαλλον οχι. Η εταιριες κανουν τα λεφτα τους απο CARGO και ας μη εχουν CARGO αεροπλανα. πχ η AMERICAN AIRLINES ειναι απο τους μεγαλυτερους "SHIPPERS" CARGO σε ολο τον κοσμο, και η πλακα ειναι, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ CARGO!! :cool:
 
16.09.2006, flyLAL από Κολωνία προς Palanga (PLQ) εγώ και άλλοι 6 επιβάτες σε ένα SAAB2000 (LY-SBW)!

Υ.Γ. Το θέμα μας δεν είναι αν μια πτήση με λίγους επιβάτες είναι κερδοφόρα ή όχι, αλλά μόνο οι εμπειρίες μας με χαμηλές πληρότητες.
 
31.08.2006 JMK-ATH με την τελευταία βραδινή σύνολο 4 άτομα σε ΑΤR-42
 
jerry":3hijdmfg said:
GP707":3hijdmfg said:
Αυγουστος 2006, LGSK-LGAV, Euro Air Let-410:
Εγώ και η αεροσυνοδός! :cool:

Ομοίως LGSK-LGAV, EUP080 (η δεύτερη και τελευταία που εκτελέστηκε...) με Piper Chieftain. Εγώ μόνο. (και το cockpit crew φυσικά)

Ομοιως, με 4 ατομα πληρωμα κ 2 ατομα επιβατες (εγω και η γυναικα μου) :D στο Let-410 της Trade Air, LGAV-LGSK.
 
AirbusPilot


Diloses oti os pilotos aeroskafous gnorizeis to cargo pou metafereis sto cargo hold tou aeroskafos sou!

Kamia fora oute kai eseis oi pilotoi den exete idea ti cargo metaferete sto cargo hold tou aeroskafous sas! Persi, to Load Message mias aeroporikis eterias pou den thelo na katanomaso dilose Live Animal sto cargo hold. kai otan irthe to aeroskafos, kai anoiksame ta holds tou, Live Animal den ypirxe!!!!! Koitaksa to Loadsheet tis ptisis kai proseksa oti stin dilosi NOTOC (Notice to Captain) upirxe to YES dipla, simadi oti o captain tis ptisis itan dithen enimeros gia auto!

Filika

GhosSoul
 
Top