Προσφορές εταιρειών για φθηνά ταξίδια!

έβγαλε σήμερα η wizz ένα promo . με 499€ απεριόριστες πτήσεις με 9.99 για ένα χρόνο

Φαίνεται πολύ δελεαστικό. Βλέπετε κάτι ύποπτο; κάποιο περίεργο όρο;

Βασικά αν πάω να το αγοράσω, μετά δεν μου το βγάζει. Να εξαντλήθηκαν τα 10.000;
 

Attachments

  • wizzunlimited.png
    wizzunlimited.png
    327,9 KB · Προβολές: 21
Βάλε το λινκ να δοκιμάσει και κάποιος άλλος..
 
Last edited by a moderator:
Επειδή το σκέφτομαι και εγώ έχω 2 απορίες...BTW σε εμένα το προχωράει κανονικά.
  1. Εδώ εννοεί και τους φόρους ή είναι μέσα; Fees: Pay a one-time voucher fee and the cost of the flat fee per flight segment when booking. Within the special introductory period, the introductory voucher fee is 499 EUR. After the introductory period, the voucher fee is 599 EUR. The flat fee is 9.99 EUR per segment.
  2. Λέει για όλο το δίκτυο. Εννοεί πχ και WizzAir Abu Dhabi ή WizzAir σκέτο; Μόλις το είδα στον χάρτη γιατί δε φόρτωνε πριν, είναι για όλο το δίκτυο.
Link για συνδρομή

Προσοχή για noshow: It is important to be aware that if you miss three flights (no-shows), Wizz Air reserves the right to terminate the membership with immediate effect and without the option of a refund. In addition to that, you might be subject to a contractual penalty up to the amount of the voucher fee.
 
Last edited:
Κάποια δρομολόγια δεν περιλαμβάνονται π.χ. το Αθήνα - Abu Dhabi το δίνει στο abu Dhabi pass μόνο. Οπως και άλλα άλλων χωρών που έχουν pass.Αν όντως ισχύει, δεν πολύαξιζει.
 
Ε ναί τώρα το βγάζει και εμένα!

Νομίζω τελική 9.99€ για κάθε εισιτήριο.

εντάξει noshow δεν κάνει κανείς συχνά. Αν το μετανιώσεις απλά δεν κάνεις check-in (τότε νομίζω δεν θεωρείται no-show. Κάνω λάθος;)

οι όροι αναλυτικά είναι εδώ:
https://multipass.wizzair.com/aycf-terms-all.pdf

εμένα με προβληματίζει το :
6.2 Wizz Air does not guarantee that You will be eligible to book flights via the Wizz All You Can Fly, because the provision of flight tickets depends on a number of internal and external factors These factors include, but not limited to the a) number of total registered members of Wizz All You Can Fly, b) number of overall passengers with booking to the given flight, and the c) seat capacity of the given flight.

Με λίγα λόγια το ότι υπάρχει γενικά εισιτήριο διαθέσιμο δεν σημαίνει ότι θα μπορεί να το κλείσεις μέσω της συνδρομής αυτής με 9.99
Θα υπάρχει γενικά διαθεσιμότητα; ή θα είναι σαν τα δωρεάν εισιτήρια της aegean;
Ειδικά από Αθήνα/Ελλάδα όπου δεν υπάρχουν πολλοί προορισμοί για να πας κάπου αξιοπρεπώς απευθείας και θέλεις αλλαγή πτήσης (Άμπου Ντάμπι, Μιλάνο, Τίρανα κτλ). Θα μπορεί κανείς να συνδυάσει πτήσεις για να πάει πχ. Αθήνα-->Άμπου Ντάμπι-->Male-->Άμπου Ντάμπι-->Αθήνα ή θα πρέπει να κάτσει 2-3-4 μέρες στο Άμπου Ντάμπι για να βρεί την επόμενη πτήση με 9.99;

Με τρώει πολύ να το χτυπήσω, αλλά διστάζω καθώς δεν πολυεμπιστεύομαι την Wizz
 
Διάβασα κάτι ανάλογο για Ιταλία, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Δε το βλέπω στους όρους. Ειμαι σχεδόν έτοιμος να το πάρω.

Όροι λινκ
 
Κάποια δρομολόγια δεν περιλαμβάνονται π.χ. το Αθήνα - Abu Dhabi το δίνει στο abu Dhabi pass μόνο. Οπως και άλλα άλλων χωρών που έχουν pass.Αν όντως ισχύει, δεν πολύαξιζει.
Αυτό πού το γράφει;
 
Αν κάνεις Filter Out στα δρομολόγια
 

Attachments

  • Screenshot_2024-08-14-19-43-06-475_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-08-14-19-43-06-475_com.android.chrome.jpg
    476,3 KB · Προβολές: 15
  • Screenshot_2024-08-14-19-43-11-314_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-08-14-19-43-11-314_com.android.chrome.jpg
    466 KB · Προβολές: 15
Που όμως αναφέρει ότι αν υπάρχει η διαδρομή στο multi pass δε μπορείς να την κάνεις; Διάβασα μέχρι και τα pdf με όρους και δε βρήκα κάτι. Μπορείς σε παρακαλώ να παραθέσεις που το βρήκες; Γιατί είμαι έτοιμος όπως και άλλα 5 ατομα από Αθήνα να το κλείσουμε. Στους όρους γράφει όλο το δίκτυο.
 
Αν πιστέψουμε το φίλτρο, τότε από Αθήνα μόνο το Αθήνα-Λάρνακα είναι επιλέξιμο. Ούτε καν το Κουτάισι και το Τελ Αβιβ που δεν έχουν οι χώρες τους pass
 
Top