Πενταήμερη Γ΄ Λυκείου

Σοτομαν, σκεψου κ το εξης ενδεχομενο: να πατε με πλοιο κ να γυρισετε με αεροπλανο.
-Δεν θα βγει τοσο ακριβα
-Στο πλοιο,που θα ειστε κ ολοι ορεξατοι,θα γινει τρελλος χαβαλες
-Στο γυρισμο, που θα ειστε ολοι κομματια, πιστεψε με, θα θελετε να γυρισετε πισω πιο γρηγορα για υπνο.
Εμεις αυτο ειχαμε κανει, κατεβηκαμε Ροδο με το "Ροδος" (18 ωρες και χαμος πανω στο καραβι απο πλακα κ χαβαλε). Κ γυρισαμε με το SX-BCE, κατευθειαν στα κρεβατια. ΟΚ, ημασταν και αρκετα καγκουροσχολειο κ απο τις 5 μερες ζητημα αν κοιμηθηκαμε 8 ωρες συνολικα, οποτε το θελαμε το αεροπλανο. Κ ποιο, σημερα, δεν ειναι καγκουροσχολειο? ;) :cool:

Thanasis_U2":1o4ekseb said:
εγώ έχω ακόμα 2 χρονια να πάω τρίτη (2a είμαι)

Να! Κλασσικη καγκουροπεριπτωση! :D
 
Αχ τυχεροί εσείς που πήγατε. Παίζει να είμαι ο μοναδικός που δεν έχω πάει πενθήμερη, όχι επειδή δεν ήθελα αλλά επειδή δεν πήγε το λύκειο μας...βλέπετε 2,5 μήνες κατάληψη ήταν αυτοί... στα μούτρα τους τα κομματόσκυλα :bash: :puke:
 
Φιλε Θανο, παρα το οτι πολιτικου περιεχομενου ποστ δεν ανηκουνε εδω, να σου θυμισω οτι την καταληψη την κανατε εσεις οι μαθητες και οχι οι πολιτικοι. Αμα θες (και οποιος αλλος θελει) μπορει να συνεχισει μαζι μου μεσω ΠΜ! ;)


PS: Στα νιατα μου εκανα και εγω (οκ, επερνα μερος.. ;) ) καταληψεις οι οποιες σπανια ειχανε σοβαρο υποβαθρο! Τον τζερτζελε μας θελαμε και τον ειχαμε! ;)
 
Το να πας με πλοίο και να γυρίσεις με αεροπλάνο είναι πολύ καλή περίπτωση! Πήγα πέρσι πενθήμερη στη Ρόδο με Blue Star και έγινε τρελός χαβαλές στο καράβι (ήταν μαζί μας και άλλα 7-8 σχολεία βέβαια) και γυρίσαμε με Α3! Πιστέψτε με στην επιστροφή μόνο όρεξη για χαβαλέ δεν έχεις αν είσαι 4 βράδια ξάγρυπνος!!!
Όσο για την τιμή μας ήρθε 260€ (μέσω ταξιδιωτικού γραφείου πάντα), ενώ αν γίνονταν και τα δύο σκέλη με αεροπλάνο η τιμή θα ήταν 280€ (ουσιαστικά καμμία διαφορά).
 
thanosp":250vkf6v said:
Αχ τυχεροί εσείς που πήγατε. Παίζει να είμαι ο μοναδικός που δεν έχω πάει πενθήμερη, όχι επειδή δεν ήθελα αλλά επειδή δεν πήγε το λύκειο μας...βλέπετε 2,5 μήνες κατάληψη ήταν αυτοί... στα μούτρα τους τα κομματόσκυλα :bash: :puke:
Αχχχχχ συμπάσχουμε.... :mad: :cry: :cry: :cry:
 
τι να πουμε κι εμεις που οταν πηγαμε πενταημερη δεν υπηρχαν αεροπλανα..... :D
 
ρωτα καλησπερα, και σορρυ που ξεφαψα το τοπικ αυτο. φετος σαν παιδακι της 3 λυκειου κανονιζουμε πενθημερη και επειδη εγω γουσταρω εξωτερεικο εχω την κλασικη γκρινια των αλλων οτι εξω τα κλαμπακια κλεινουν νωρις κατα της 1 (μου μαθαν τα νιανιαρα κλαμπακια) αληθευει αυτο σε πολεις ωπος Ρωμη, Βενετεια ή Βιεννη?
 
Sorry που δεν θα σου δώσω μια απάντηση στην ερώτησή σου, καθ'ό,τι δεν γνωρίζω το ζήτημα...Αλλά πρέπει να πώ !

Μα λέτε να πάτε σε τέτοιες πόλεις και φοβούνται τι ώρα κλείνουν τα κλαμπ; :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Πιστεύω εις έναν φραπέ, αφρώδη, παντοκράτορα....

Καλύτερα, πες τους, που θα δούνε τέτοιες πόλεις by night. Όσοι δεν θέλουν ας την βγάλουν στην Καλαμπάκα που σβήνει Ρώμη, Βενετία και Βιέννη χαλαρά από το χάρτη από πλευράς αξιοθέατων και σημαντικότητας.
 
Εκδρομή σχολής στην Ολλανδία

Καλησπέρα σε όλους.
Σαν τελειόφοιτοι ενδιαφερόμαστε να πάμε και εμείς την καθιερωμένη εκδρομή με τη σχολή. Σκεφτόμαστε για Ολλανδία στις αρχές Φεβρουαρίου για 4-5 μέρες.
Ρωτήσαμε στα πρακτορεία και τα περισσότερα μας έδωσαν τιμές που ήταν σχετικά υψηλές κατ' άτομο (
 
Top