Μουσικά όργανα στην πτήση

flying_sotoman

Economy-Class-Member
Εγγραφή
21/02/2006
Μηνύματα
155
Likes
0
έπεισα τελικά τυς μαθητες και θα γυρίσουμε με αεροπλάνο απο την ρόδο ( θα πάμε με πλοιο)
και επειδή πενταήμερη χωρις κιθάρα και τα σχετικά δεν λεει εχω μια απορία...
τί γινεται με την μεταφορά της κιθάρας στην επιστροφή?
η εταιρία με την οποία θα ταξιδέψουμε ειναι η aegean
 
Στο αμπαρι, με 2-3 αυτοκολλητακια "fragile" επανω, και ο Θεος βοηθος.Χειραποσκευη δεν θα στην αφησουν,ειναι πολυ μεγαλη (κ σκεψου κ τους αλλους)
 
Ta mousika organa epitrepontai sti cabina.sigekrimena oi kithares xwroun sta bins panw apo ta kathismata.se memonomenes periptwseis opou to mousiko organo ine poli megalo o epivatis ine ipoxrewmenos na plirwsei extra eisitirio me thesi gia to mousiko tou organo!Tha sou elega na rwtiseis ekei stin aegean kalitera.na apofigeis na ti dwseis katw sto cargo,ektos kai an xereis kai mpaglamadaki :D
 
δεν τό πιασα το αστείο με το μπαγλαμαδάκι...

με μπερψδέψατε... τι γινεται τελικά? η κιθαρα ειναι κλασσική 4/4, σαν μια κανονική κλασσική κιθαρα δλδ...
 
το θυμόμουν απλα νόμιζα πως αναφερόσουν σε εξωτερικό ενώ εγω σε εσωτερικό...
 
Αχ αχ αχ αχ

δε με άκουσες!!! Δεν γυρνανε απο πενταημερη με αεροπλάνο!!!!! ΝΟΜΟΣ!!!!
Τέλος παντων, καλά να περάσετε!!!

Από οτι ξέρω επιτρέπεται η κιθάρα.

Υ.Γ. Φιλική συμβουλή: "Μην γυρίσετε περισσότεροι από όσοι θα πάτε....."
 
flying_sotoman":pkacorit said:
δεν τό πιασα το αστείο με το μπαγλαμαδάκι....
Ennow oti ean ti steileis sto cargo pithanon na tin spasoun se kommatia etsi opws ta petane .akoma kai fragile nanai ta mousika organa den dinontai katw.
 
Πάντως εγώ θυμάμαι οτι το 1996 που ταξίδεψα γιά Καβάλα μέ ένα άλλο μέλος τού γκρούπ στο οποίο έπαιζα,την κιθάρα (ηλεκτρική,μέ σκληρή θήκη) την δώσαμε στίς αποσκευές και την παραλάβαμε στην Καβάλα σέ άριστη κατάσταση.

Αλλά καί παλιότερα που είχα πάει στην Κοπεγχάγη (μέ Sterling όμως),είχα μαζί μου μιά ηλεκτρική κιθάρα σέ μαλακή θήκη και την έδωσα στίς αποσκευές και δέν έπαθε καμμιά ζημιά.Τώρα βέβαια άλλο Sterling καί άλλο ΟΑ,όμως το baggage handling και στίς δύο περιπτώσεις είχε γίνει από προσωπικό τού LGAT.
 
Καλημερα παιδια , δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με την μεταφορα κιθαρας, εγω εκανα ταξιδι το 2003 απο αθηνα για new york direct με την delta, και ειχα ενα μπασο μαζι, το εδωσα στην αεροσινοδο μεσα στο αεροπλανο
μαζι με 10 δολαρια και το προσεξε μια χαρα. οποτε ουδεν προβλημα θα ειπαρχει.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Top