Με ποιά εταιρία να παω?

Scandinavian δοκίμασες;
 
Μια πρόταση κι από μένα:
22.11
ATH-DUS με Aegean: 69 €
DUS-MAN με Air Berlin: 78 €
29.11
ΜΑΝ-FCO με jet2: 24 € (16 GBP)
FCO-ATH με Aegean: 53 €

---> 224 € :rolleyes:

edit:

22.11
ATH-STR με Aegean: 69 €
STR-MAN με hlx: 28 €
29.11
ΜΑΝ-FCO με jet2: 24 € (16 GBP)
FCO-ATH με Aegean: 53 €

---> 174 € (και με ώρα να γνωρίσεις STR και FCO) :rolleyes:
 
@Akis :great: :thx:

Good work. Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα από την Α3 να έχει τέτοιες χαμηλές τιμές...
 
ATHMANATH /SAS

jerry":ivl2am1e said:
aakunz":ivl2am1e said:
Scandinavian δοκίμασες;

για ZRH ή για ΜΑΝ?

Με αυτό το απαίσιο site που έχει δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη...

Ασ' το, μόλις το κοίταξα εγώ για σένα και θέλει μια νύχτα στην Κοπεγχάγη στην επιστροφή γιατί δεν επιτυγχάνεται η ανταπόκριση. Έτσι κι αλλιώς, ο Ακης φαίνεται πως σε σώζει.

BTW Το site τους είναι άθλιο. Χώρια ότι μου έφαγαν τα μίλια από τη μία πτήση της AirGreenland!
 
jerry":1nl3bd3t said:
@Akis :great: :thx:

Good work. Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα από την Α3 να έχει τέτοιες χαμηλές τιμές...
To θέμα είναι να βρεις φτηνό ναύλο εκ Ελλάδας. Στην υπόλοιπη Ευρώπη εύκολα βρίσκεις χαμηλές τιμές, αν και δεν το περίμενα στην προκειμένη περίπτωση μιας και μένουν μόλις τρεις βδομάδες για το ταξίδι σου. Να είναι καλά η νεκρή περίοδος που διανύουμε ;)

Για την σελίδα της SAS, ας μην πω τίποτε! :rolleyes:
 
Θα ήθελα τη βοήθεια σας για αναζήτηση εισητηρίου προς Ισλανδία.

Απο Ελλάδα προς Ισλανδία, αναχώρηση στις 1 ή 2 Μαρτίου και επιστροφή 5-6-7 Μαρτίου.

Επίσης απο UK αν μπορείτε να ρίξετε μια βοήθεια. Κάτι να προτείνετε και μακάρι να υπάρξει ανάλογο αποτέλεσμα οπως του jerry :rolleyes:
 
Η κλασική λύση είναι με ΟΑ μέχρι Λονδίνο και από εκεί μέχρι Keflavik με Ιcelandair, όλα σε ένα εισιτήριο αλλά φτάνει τα 800 ευρώ. H Icelandair δεν είναι και κάτι το φοβερό αλλά αξίζει σαν εμπειρία (ΟΑ και FI συνεργάζονται στο δρομολόγιο). Εγώ είχα πάει με Maersk και Icelandair αλλά ήταν ειδικό πακέτο λόγω επαγγέλματος

Η άλλη λύση είναι από Βερολίνο με icelandexpress ή από Κοπεγχάγη. Είναι οι καλύτερες λύσεις για εμένα, μια και στο Βερολίνο φτάνεις με την ευκολο-τζέτ και από στην Κοπεγχάγη με SAS.

To Bερολίνο-Κέπλαβικ-Βερολίνο, το δίνει £200

Το Κοπεγχάγη-Κέπλαβικ-Κοπεγχάγη το δίνει £185, αλλά να υπολογίσεις ακριβότερο εισιτήριο απ' ότι για Βερολίνο. Επίσης, μπορείς να πάς από Κοπεγχάγη και να γυρίσεις απο Βερολίνο.

Κοίτα και στο http://www.icelandexpress.com. Σίγουρα θα βρεις κάτι που να σε βολεύει, μια και σκοπεύουν να επεκτείνουν το δίκτυο τους. Δεν έχει το μεγαλείο, τις άνέσεις και τις αεροσυνοδούς της Icelandair αλλά γλιτώνεις πολλά.

Επίσης, η Ιcelandair δίνει και πακέτα με ξενοδοχείο και εκδρομές, οπότε αν και φαίνονται ακριβότερα, ίσως στο τέλος βγούν πιο συμφέροντα. Στο http://www.icelandair.co.uk μπορείς να βρεις πακέτα από Λονδίνο, με διαμονή στο σούπερ ξενοδοχείο Loftleidir, με θέα στο διάδρομο του αεροδρομίου του Ρέυκιαβικ (όχι του Κέπλαβικ). Θα σου στείλουν μπροσούρα μέσα σε λίγες μέρες.
 
Καλησπερα σας εδω και δυο μερες ψαχνω εισιτηριο one way για Daytona/Florida για τις 1/12.

Εχω βρει την εξης λυση Athens-Madrid-JFK 670euro με Iberia and
JFK-Atlanta-Daytona(DAB) με 76 λιρες αγγλιας

Συνολο 800 ευρω

Που μπορω να ρωτησω για ανοιχτο εισιτηριο ενος ετους?
 
Top