Λάθος posts ...

Re: Emirates interview

Καλα δε ντρεπεστε λιγο να βριζετε να λετε ανακριβειες κ να παραπληροφορειται τον κοσμο ?
 
Re: Emirates interview

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο το thread...
Μετά, μην αναρωτιέστε γιατί σας κόβουν ή σας κράζουν...
 
Re: Emirates interview

Δε φταίει κανένας άλλος, ο DLTKIR και ο dimitris chatz φταίνε, που κάθονται και σας ανοίγουν τα μάτια. Έχετε και άποψη περί director και manager... τρομάρα σας!
 
Re: MALEV

thange":3nquq0mf said:
Η ΧL πότε έκλεισε :?

... 12/09/2008

Επειδή όμως ξεφύγαμε με τα παραπάνω threads ... εδώ μιλάμε μόνο για την MALEV :3:
 
Re: Emirates interview

Καλημέρα σε όλους!!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας και σας συγχαίρω για την ωραία δουλειά που έχετε κάνει εδω στο φόρουμ, ειναι όλα τοσο ενδιαφέροντα και κατατοπιστικά!!
Λοιπόν,παίδες, εμένα το όνειρο μου ήταν απο μικρή να γίνω αεροσυνοδός, το Μαιο κλεινω τα 24 αισίως οποτε ηλικιακα με παίρνει. Εχω ακολουθήσει εδω και αρκετα χρόνια εναν εντελώς διαφορετικό κλάδο αλλά οι συγκυρίες στη ζωή μου, έφεραν ξανα το ενδεχόμενο αυτου του επαγγελματος, μπροστα μου.
Εχω ακούσει σε πολλά φόρουμ του εξωτερικού αλλά διάβασα κάποια στιγμη και εδω οτι η Εmirates,έχει open day στην Αθήνα, στις 18 Φεβρουαριου, ισχύει κάτι τετοιο ή τσάμπα θα μείνω νηστική 10 μέρες μπας και χάσω κανα κιλό? Επίσης πρόκειται να πάει κανείς/καμία απο δω μέσα σε αυτή την ενημέρωση? Δεν θα ρωτήσω τα τυπικά "πειτε μου τι ζητούσαν" ή "τι σας ρώτησαν", οι απορίες που έχω είναι πιο πεζές. Πρώτον, το βιογραφικό πρέπει να είναι στ αγγλικά, ετσι? Μη σκάσω μύτη με ελληνικο σημείωμα και γινω ρεζίλι... Δεύτερον, εγω είμαι λιγο κοντη, ητοι 1,59 (το λες και ταπα), απο χθες όμως εχω βάλει σημαδι στον τοιχο τα 2,12 μ και προς το παρον φτάνω τα 2,07 με ανεση. Θελω να ρωτήσω: τους αφορά το ύψος, αυτο καθαυτο ή τους ενδιαφέρει ο υποψήφιος να μπορεί να φτάσει τα 2,12 για το θεμα του εξοπλισμου ασφαλειας? Με αλλα λόγια να πάω ή θα με κόψουν πριν καν τεντωθω? Φανταζομαι χωρις παπουτσια μας βαζουν να τεντωνόμαστε...
Αυτά πρός το παρόν, απ οτι βλέπω στην επισημη ιστοσελίδα δεν εχει αναρτηθει κατι σχετικο για τη διεξαγωγη της ενημέρωσης, οποιος/οποια εχει παραπανω πληροφοριες και εχει διαθεση, ας μου δωσει τα φωτα του/της.
 
Re: Emirates interview

Νομίζω ότι πλέον κατανοώ όσους φοβούνται το ταξίδι με αεροπλάνο.
 
Re: Emirates interview

mytilenean":214go6a2 said:
ή τσάμπα θα μείνω νηστική 10 μέρες μπας και χάσω κανα κιλό?

εγω είμαι λιγο κοντη, ητοι 1,59 (το λες και ταπα), απο χθες όμως εχω βάλει σημαδι στον τοιχο τα 2,12 μ και προς το παρον φτάνω τα 2,07 με ανεση

Δηλαδή , μέσα σε 10 μέρες πρέπει ν' αδυνατίσεις και να ψηλώσεις ? Λυπάμαι, αλλά μόνοι οι X-MEN μπορούν να το καταφέρουν αυτό...

Αμα διάβασες (όπως είπες) τη σελίδα της ΕΚ, για το ύψος το λέει καθαρά
A minimum arm reach of 212 cms when standing on tip toes so that you can reach emergency equipment on all aircraft types
.

Όσο για το βιογραφικό, θα έλεγα να το πας στα Ελληνικά. Μπορεί να σε περάσουν λόγω πρωτοτυπίας.... Μα είναι δυνατόν να περιμένεις την Αυστραλοιαπωνοκινεζοιταλίδα recrouter να ξέρει Ελληνικά ????

Συμμερίζομαι την άποψη του αγαπητού Φώτη και πραγμτικά χαίρομαι που επιλέγω να πετάω (έστω κι ακριβότερα) με ευρωπαϊκές legacy carriers που έχουν ΜΙΚΤΑ πληρώματα, κοντού, ψηλούς, χοντρούς κι αδύνατους, gay, streight, bi, με γυαλιά και χωρίς γυαλιά , γυναίκες με μουστάκια (LOT), άντρες με σκουλαρίκι και tattoo (Swiss) και κυρίως με μέσο όρο ηλικίας 35+ ΑΡΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ και ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ που εμπνέουν ΣΙΓΟΥΡΙΑ...
 
Re: Emirates interview

Χαχαχαχα! Είπα να κάνω λίγο χιουμοράκι με το βάρος και το βιογραφικό σημείωμα, μιας και διέκρινα κάποια ένταση στις προηγούμενες αναρτήσεις, αλλα μάλλον χτύπησα σε τοίχο!!!! Οσο για το ύψος, θα σου πω κατι το οποιο ουτε εγω γνώριζα αλλα ειναι επιστημονικά τεκμηριωμένο (το εμαθα χθες) : Το ανθρώπινο ύψος μεταβάλλεται μέχρι και 4 (!!!!) φορές μες την ημέρα και με κατάλληλες ασκήσεις (διατάσεις), μπορεί κανείς μόνιμα να κερδίσει 1-2 ποντάκια, σε σύντομο χρονικό διάστημα. Δεν είπα να γίνω ο Τζόρνταν αλλα ομολογώ οτι αυτο που εγραψες για τους Χ-ΜΕΝ ηταν ευφυες και γέλασα!
Οσο για την ηλικία/εμφάνιση του πληρώματος, σέβομαι και κατανοώ την αποψη σας (στα πλαίσια του υγιούς διαλόγου που διεξάγεται εδω) αλλα διαφωνώ κάθετα: το να εμπνέει εμπιστοσύνη το πλήρωμα του αεροσκάφους, δεν συνεπάγεται ασφάλεια, είναι παντελώς αφοριστικό να λέμε οτι οπωσδήποτε και χωρίς καμία εξαίρεση, ενας/μια 35χρονος-η ειναι παντα και σε κάθε περίπτωση αξιώτερος-η/ικανώτερος-η/πιο έμπιστος-η απο εναν/μια 25χρονο-η. Σαφώς, ο καθένας διατηρεί τις απόψεις του και βάσει αυτών κανει τις επιλογές του.
 
Re: Minoan Airlines

ΣΕ ΣΩΣΤΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΟ ΠΟΣΤΟ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ..ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ !!!! ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ/Η ΚΑΜΠΙΝΑΣ ΕΧΕΙ ΟΡΙΣΤΕΙ? ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙ?? :banana:
 
Top