Korean Air στην Αθήνα

  • Thread starter Ivan
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Νουμεράκια έχει κανείς από σας που λέει ότι το δρομολόγιο μπορεί (ή δεν μπορεί) να σταθεί year-round ή λέμε εδώ ό,τι ψυχανεμιζόμαστε βλέποντας χάρτες;
 
Εγώ πάντως ξέρω ότι το 2018 υπήρχαν 32,000 indirect passengers. Λογικά η κίνηση θα έχει αυξηθεί από τότε. Η Ελλάδα και η Αθήνα έχει πολλά περισσότερα να προσφέρουν από αυτά που διάβασα παραπάνω. Υπάρχει και business traffic διότι εκεί ναυπηγούνται πολλά καράβια εφοπλιστικών εταιρειών.

Πριν χρόνια είχα διαβάσει εδώ νομίζω ότι στην πτήση της ΤΚ για σεούλ, η πλειονότητα των τράνζιτ επιβατών ήταν/ειναι Έλληνες.

Αν θεωρήσουμε ότι είναι μόνο τουρίστες που έρχονται, ποιος τους εμποδίζει να κάνουν Ελλάδα - Τουρκία, η Ελλάδα - Ιταλία; Χρειάζεται να είναι προσβάσιμες οδικώς η με τρένο δυο η τρεις γειτονικές χώρες για να τις συνδυάσει για ένα ταξίδι κάποιος;
 

Attachments

  • IMG_4324.jpeg
    IMG_4324.jpeg
    159,1 KB · Προβολές: 25
Επιστρέφει τον Σεπτέμβρη και η Korean Air μαζί με την Asiana για Αθήνα και με B777!
Από 4 Σεπτέμβρη μέχρι 25 Σεπτέμβρη κάθε Τετάρτη ενώ η Asiana από 13 Σεπτέμβρη έως 12 Οκτώβρη κάθε Σάββατο.

KE9933 1200 ICN - 1755 ATH (Wed) B777
KE9934 1955 ATH - 1200 ICN (Wed) B777
 
Ξέρουμε πως πήγαν τα charter της Korean στην Αθήνα? Και αν πήγαν καλά να ελπίζουμε σε ανακοίνωση για καθημερινές εποχικές απευθείας πτήσεις ή είναι ακόμα νωρίς?
 
Top