Internet εν πτήση... εσείς τι λέτε;;;

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας

Θα δίνατε EUR 25,27 για ιντερνετ στον αέρα???

  • ΝΑΙ, ΣΙΓΟΥΡΑ

    Votes: 1 20,0%
  • ΝΑΙ, ΑΝ ΉΤΑΝ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ

    Votes: 1 20,0%
  • ΟΧΙ

    Votes: 3 60,0%
  • ΔΕΝ ΞΕΡΩ / ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Proswpika arnoumai na me kunigaei i texnologia apo pisw sunexeia. Oxi den 8a to xrisimopoiousa giati den 8a goustara. 8a protimousa na diavasw kana vivlio.
 
Se liga xronia olles oi eteries tha prosferoun Internet, opos kai tin live TV.
Alitalia, Scandinavian, BA kai Qantas dokimazoun kai autoi to idio systima, eno h Singapore exei allo systima sta skaria. H American Airlines anakoinose oti katargoi ta thlefona stis theseis giati xrisimopiountai mono 2-3 fores ana ptisi apo ollo to aeroplano (150-200 epibates). Oi perisoteroi theloun e-mail kai Internet ta opoia kai autoi dokimazoun.
 
Σε πτήσεις μεγάλης διάρκειας, νομίζω ότι θα το χρησιμοποιούσα, αν βέβαια δεν είχα τίποτε καλύτερο να κάνω. Το ποσό δε νομίζω ότι είναι απαγορευτικό.

Είναι, όμως, μερικές φορές που μού 'ρχεται να κάνω ένα αεροπορικό ταξίδι απλώς και μόνο γιατί είμαι σε...περίεργη φάση και θέλω κάπως να ξεφύγω από την καθημερινότητα (περίπου έτσι ξεκίνησα να πάω πρώτη φορά στη ζωή μου στο Farnborough πριν λίγα χρόνια). Στις περιπτώσεις αυτές μου αρέσει απλώς να κάθομαι και να απολαμβάνω το ταξίδι μου, ακόμη κι αν δεν έχει κάτι ιδιαίτερο η πτήση και το πολύ-πολύ να ακούσω λίγη μουσική. Ούτε internet ούτε ταινία εν πτήσει. Για να μην πω για...ειδήσεις στο IFE (η απόλυτη πρόωρη "προσγείωση" στον καθημερινό βομβαρδισμό απαισιοδοξίας).

Πάντως, η πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσα στο αεροπλάνο ίσως να βοηθήσει και τα πληρώματα σε ορισμένες περιπτώσεις, π.χ. σε κάποιο ιατρικό περιστατικό, όπου ναι μεν υπάρχουν οι εταιρικές συχνότητες, το ACARS κ.λ.π., αλλά μέσω internet μπορεί να μεταδοθεί εύκολα και εικόνα της κατάστασης.
 
Πάει τo internet over the sky από την Lufthansa. Η εταιρία ανακοίνωση ότι από 31 Δεκ. 06 δεν θα προσφέρει πλέον την συγκεκριμένη υπηρεσία. Ο λόγος είναι ότι η Boeing σταματάει την υπηρεσία Connexion.

:arrow: http://www.flynet.lufthansa.com/en/inde ... nstieg.php
 
Οποτε μπορω πλεον να ψηφισω οτι δεν θα τα εδινα! ;) :p
 
Πάει τo internet over the sky από την Lufthansa. Η εταιρία ανακοίνωση ότι από 31 Δεκ. 06 δεν θα προσφέρει πλέον την συγκεκριμένη υπηρεσία. Ο λόγος είναι ότι η Boeing σταματάει την υπηρεσία Connexion.

E φυσικά. Με τέτοια τρελή ζήτηση...πώς να μην την σταματήσει... :rolleyes: Πολύ κακό marketing και από την LH.
 
Δεν πιστευω οτι εφταιγε το μαρκετινγκ της Λουφτχανσα... Η Μποινγκ μιας και μονη εταιρρεια που ειχε προσφερει τετοιο συστημα (αν δεν κανω λαθος) ειχε ανεβασει τις τιμες σε τρελα επιπεδα. Απλα.. Η LΗ εκανε ενα πειραματακι.. ;)
 
Εγω δε θα τα εδινα.
Η πτηση ειναι απολαυση,δε θα την εχανα χαζευοντας στο internet.

Εχω κολλησει με τις στρογγυλοποιησεις:

Οσοι εχουμε ψηφησει ειμαστε το 98% αυτων που εχουμε ψηφισει "Go figure" που λενε και οι Αγγλοι!
 
gia tin ora milame...i flat fee?
 
Akis":1zkzffvr said:
Σήμερα ανακοίνωση η Lufthansa ότι από τις 17/5 θα προσφέρει σε υπερπόντια ταξίδια Internet με ταχύτητες aDSL.

Θα κοστίζει 25,27 € (29,95$) για όλη την διάρκεια της πτήσης ή 8,50 € (9,95 $) για 30 λεπτά.
..................................
Εσείς τι λέτε :?: Θα το χρησιμοποιούσατε :?:

ΝΑΙ, ΣΙΓΟΥΡΑ αλλά για όλη την διάρκεια της πτήσης.
ΟΧΙ για την τίμη των 30 λεπτών
 
Top