Incident: Korean A388 at Tokyo, engine pod Strike

Flynaked":u7s023mk said:
Αυτό που θέλει να πει ο άνθρωπος είναι πως μια πτήση με Α388 με τέτοιο αριθμό επιβατών που αντιστοιχεί σε μικρό ποσοστό πληρότητας, είναι σίγουρα ζημιογόνο. Οπότε δημιουργούνται οι ανάλογες απορίες, είναι ορθογραφικό λάθος, κακή έρευνα αγοράς της εν λόγο εταιρίας, η απλά έτυχε?

Νιώθω πως ο τόνος σου είναι λίγο επιθετικός στην απάντηση σου Flying doc, αν όχι μπορείς να με διορθωσεις.

Mιχάλης
Δεν θα μπορουσες να τα πεις καλυτερα.
Ασχολιαστο το σχολιο του γιατρου, γιατι αν σχολιασω θα εχω προβλημα.Εξαλλου καπου αλλου διαβασα οτι ηταν 368 επιβατες.
Εκτος αν η συγκεκριμενη εταιρια ειναι η ολυμπιακη της κορεας στην περιοδο του δημοσιου.
 
Δεν ξέρω τι διάβασες αλλού αλλά η απάντηση στο ερώτημα σου δίνεται στο post μου. Τα υπόλοιπα περι ΟΑ κλπ δεν θα τα σχολιάσω κάν
 
thange":kv7lf5aa said:
Δεν ξέρω τι διάβασες αλλού αλλά η απάντηση στο ερώτημα σου δίνεται στο post μου. Τα υπόλοιπα περι ΟΑ κλπ δεν θα τα σχολιάσω κάν
Δεν εκανα καμια ερωτηση στο προηγουμενο post μου
Λοιπον αυτο το αρθρο που διαβασα εγω εγραφε οντως για 368 επιβατες αλλα πραγματικα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο συμβαν ή εχουν κανει τοσο μεγαλο λαθος.Εδω ειναι η ειδηση απο το in.gr http://news.in.gr/world/article/?aid=1231121934
 
Tolis A340":270d9qgd said:
thange":270d9qgd said:
Δεν ξέρω τι διάβασες αλλού αλλά η απάντηση στο ερώτημα σου δίνεται στο post μου. Τα υπόλοιπα περι ΟΑ κλπ δεν θα τα σχολιάσω κάν
Δεν εκανα καμια ερωτηση στο προηγουμενο post μου
Λοιπον αυτο το αρθρο που διαβασα εγω εγραφε οντως για 368 επιβατες αλλα πραγματικα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο συμβαν ή εχουν κανει τοσο μεγαλο λαθος.Εδω ειναι η ειδηση απο το in.gr http://news.in.gr/world/article/?aid=1231121934

in.gr":270d9qgd said:
Σιγκαπούρη
Στη Σιγκαπούρη επέστρεψε εσπευσμένα επιβατικό Airbus A380 που εκτελούσε το δρομολόγιο για το Χονγκ Κονγκ, όταν ο ένας από τους τέσσερις κινητήρες του σταμάτησε να λειτουργεί εν πτήσει, ανακοίνωσε η Singapore Airlines.

Ο κυβερνήτης του A380 (πτήση SQ856 με 368 επιβάτες) αποφάσισε να επιστρέψει στο διεθνές αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης έπειτα από 20λεπτη πτήση και ενώ το αεροσκάφος δεν είχε ακόμα φθάσει σε μεγάλο υψόμετρο.

Υπενθυμίζεται ότι πέρυσι το Νοέμβριο, ένας κινητήρας Rolls Royce σε αεροσκάφος της Quantas το οποίο εκτελούσε το δρομολόγιο Σιγκαπούρη-Σίντνεϊ εξερράγη εν πτήσει και το αεροπλάνο επέστρεψε στη Σιγκαπούρη.

Το A380 είναι το μεγαλύτερο επιβατικό αεροπλάνο σε εμπορική εκμετάλλευση και το μεγαλύτερο επιβατικό όλων των εποχών.
Από το link που έβαλες στο in.gr
'Αλλο συμβάν, άλλη εταιρεία, άλλο πρόβλημα....
Δεν θα σχολιάσω τπτ άλλο για το πρόβλημα της Korean και το πόσους επιβάτες είχε, όσα αφορούν τα συγκεκριμένο συμβάν τα έγραψα ήδη.
 
Σαν πολλά μαζεύονται τα incidents για το Α380...και αν σκεφτεί κανείς ότι πετάνε μόλις 55 αεροσκάφη :rolleyes:
 
Top