Γενικές (αεροπορικές) απορίες !!!

Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Για να πω την αλήθεια άνοιξα το προφίλ σήμερα και μου ζητούσε κωδικούς τους οποίους δεν γνώριζα :? Αγαπημένη εταιρία είναι η Ολυμπιακή (εξού και το Ο.Α) και το αεροδρόμιο που είναι πιο κοντά μου είναι το Ελ. Βενιζέλος
 
Και για να επανέλθω περί Βρυξελλών, σκέφτομαι να ταξιδέψω στα μέσα Νοεμβρίου (πιθανές ημερομηνίες 17/11-23/11).
Να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον φίλο που ασχολήθηκε μαζί μου :)
 
Aegean απευθείας return ticket στα 121 ευρώ, Austrian μέσω Βιέννης return στα 177.
 
Κλείσαμε προσφατα μεναν φίλο μου CGN-SKG με germanwings στις 18 Οκτωβρίου αλλά κατά τη διαδικασία του booking δεν επιλέξαμε θέση. Αργότερα το μετανιώσαμε και τώρα θέλω να ρωτήσω

-μιας και έχουμε ήδη πληρώσει, και μουχει σταλεί το confirmation μπορώ εκ των υστέρων να μπω να κάνω seat selection και αν ναι πως;
-εάν πληρώνεις τη θέση, πρέπει να ξαναχρησιμοποιήσουμε την πιστωτική γιαυτή τη διαδικασία, με ό,τι fee συνεπάγεται η χρήση της ή πληρώνουμε στο αεροδρόμιο?
-στην πτήση προς Θεσσαλονίκη για τις 18 Οκτωβρίου το seating plan του α/φους είχε 32 σειρές!!! (από την 25 και μετά ήταν όλες μπλοκαρισμένες/κλεισμένες!) Απ'όσο ξέρω η Germanwings δεν χρησιμοποιεί Α-321. Ήταν λάθος του συστήματος ή έχουν μισθώσει τον παραπάνω τύπο για τη θερινη περίοδο?
 
Στην σημερινή Sportday αναφέρεται ότι οι ομάδες της Β' Εθνικής θα υπέγραφαν σήμερα σύμβαση με αεροπορική εταιρεία για τις μετακινήσεις τους.

Γνωρίζει κανείς who took the job?
 
Πρόσεξα ότι μετά την προσγείωση και τη στάθμευση με Airbus της Aegean, τα flaps ανέβηκαν μέχρι τις 10 μοίρες αντί πλήρως, υπάρχει λόγος που έγινε αυτό, συνηθίζεται;
 
Απ'ότι μου είπε κυβερνήτης των Κυπριακών Αερογραμμών, όταν η θερμοκρασία εδάφους είναι υψηλή τότε δεν τα ανεβάζουν πλήρως ώστε να μην ζεσταίνεται τόσο το φτερό.Κανένας ειδικός για περισσότερες πληροφορίες? :idea:
 
Κοιτάξτε τι βρήκα: πτήσεις της Aegean μεταξύ Ελ. Βενιζέλου και Νέας Αγχιάλου.

Μα υπάρχουν τέτοιες πτήσεις βρε σεις.

Δείτε εδώ μια συγκεκριμένη πτήση και εδώ το ιστορικό των πτήσεων μεταξύ Ελ. Βενιζέλου και Νέας Αγχιάλου.
 
Δεν υπαρχουν, εψαχνα για πτηση αυριο Δευτερα για Βολο και καμια εταιρεια δεν εχει πτησεις παρα μονο καποιες αγγλικες,ασχημο αυτο.
 
Top