Delta στην Αθήνα

Στο airliners.net γίνεται πολύ έντονη συζήτηση για την ...τέταρτη αλλαγή livery στη Delta μέσα σε λιγότερο από 12 χρόνια. Από το κλασσικό Widget που κράτησε για ...αιώνες, πήγαμε στο σχήμα 'Ron Allen', μετά στο ...'DeltaFlot', και τώρα στο "Gitco". Μάλλον το ...παρακάνανε με τις αλλαγές, μας έχουν ...ζαλίσει.

Η εικόνα στην ATL δείχνει ότι υπάρχουν ...4 εταιρείες που έχουν hub εκεί...
 
το "gitco" livery ειναι σχετη απογοητευση. συμβολιζει τη νεα εποχη της DELTA βεβαια αλλα γιατι τοση σπαταλη χρηματων για μια εταιρια που μολις βγηκε απο επιτηρηση και που θα μπορουσε απλα να διαθεσει αυτο το τεραστιο κονδυλι για χιλιους δυο αλλους σμαντικοτερους λογους απο νεα χρωματα, εφοσον μαλιστα το deltaflot ειναι πανεμορφο αλλα ακομη δεν εχει ολοκληρωθει ουτε αυτο σε ολο το στολο της?
 
Παιδιά είδα το πρόγραμμα του ΑΙΑ για τον χειμώνα και η ATL δεν περιλαμβάνεται. Δεν ήταν στα αρχικά σχέδια μετά την επιτυχία της πτήσης το καλοκαίρι του 2006 να συνεχίσει τον φετινό χειμώνα με τρια δρομολόγια την εβδομάδα ή λάθος θυμάμαι;
 
Αυτό γνώριζα και εγώ αλλά δεν ξέρω τι άλλαξε.Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι θα ξεκινήσει το εν λόγω δρομολόγιο 15 μέρες πριν το καλοκαιρινό πρόγραμμα.
 
Σύμφωνα με το A.net η Delta απο Ιούνιο στο ATH-JFK βάζει Α330.Απ'όσο κατάλαβα μάλλον 300αρι.Όλοι οι σπότερς ετοιμαστείτε!!!!
 
Για μισο... Η Ντελτα ΔΕΝ εχει Α330! Μηπως θα χρησιμοποιησει εργαλεια της Νορθγουεστ? :?
 
Τα availabilities δίνουν 767 μέχρι και το ερχόμενο καλοκαίρι πάντως :|
 
Ευχάριστα νέα για το Α330-300 , ας δούμε και κάτι διαφορετικό απο Αμερική μεριά εκτος απο Β767. Βέβαια η εμπειρία μου με τα Α330 της NW δεν ήταν και η καλύτερη. Μακάρι να μειώσουν ελαφρώς τον αριθμό των θέσεων,ηταν χειρότερο απο τα Β757 που είχαν για τα εσωτερικά δρομολόγια.. :?
 
εγω παλι διαφωνω σχετικα με τα Α330 της Northwest, στα οποια εχω κανει τα καλυτερα μεχρι στιγμης ταξιδια για αμερικη. ειναι ολοκαινουργια, ανετοτατα, με in flight entertainent και οθονιτσες σε καθε θεση και τα σχετικα...
τωρα βεβαια ειναι και θεμα επιλογης θεσης, λιγακι ψαξιμο πριν κλεισεις και βρισκεις ακριβως αυτο που θες, αυτο ισχυει για ολα τα αεροπλανα και τις εταιριες, παντου υπαρχουν βολικες και αβολες θεσεις...
απο τα θηρια 767 που ειχαμε μεχρι τωρα η αναβαθμιση ειναι νομιζω πολυ μεγαλη και προσωπικα μου δινει κινητρο να σκεφτω να παω για πρωτη φορα απ ευθειας αμερικη απο ΑΤΗ, αν προκυψει κατι μεσα στο 2009.
τελος, η DELTA εβαψε το πρωτο 747 στα χρωματα της μετα απο 25 χρονια. το αεροσκαφος ανηκει ακομα τυπικα στη NWA αλλα πεταει με χρωματα DELTA. τα συναισθηματα....αναμεικτα....
βεβαια οπως καταλαβαινουμε ειναι αδυνατο να το δουμε ποτε στην Αθηνα, οπως κι επισης να παραμεινει για καιρο στο στολο, μιας και η νεα εταιρια θα απαλλαγει απο αυτα το συντομοτερο... :(
 
Top