ATH/LGAV Athens TRAFFIC

Επιστρέφοντας σήμερα οδικώς από LGAV, γύρω στις 14.15 πέρασε ακριβώς από πάνω μου, κατευθυνόμενο για προσγείωση στον 03L, ένα τρικινητήριο (δίνω 90% πιθανότητα να ήταν Tristar, 5% DC-10 και 5% Tu-154). Συγγνώμη, δεν πρόλαβα να προσέξω τίποτα περισσότερο, αλλά δεν είχα την προνοητικότητα ή τα ..... guts να φρενάρω από τα 130 και να κοκκαλώσω ακριβώς πάνω στη στροφή. Any ideas?
 
...της RAF
 
Ο Ιούλιος "έκλεισε" με την εμφάνιση ενός σπάνιου C-130 (Royal Saudi Air Force) που συνήθως έχει το προνόμιο να το βλέπει μόνο η Σούδα. Η σπανιότητα εστιάζεται στην παραλλαγή ερήμου. Για μένα ήταν η πρώτη μου φόρα που το πέτυχα στην Αθήνα ... κανείς άλλος που να το έχει ξαναδεί;
 
Στις 15/7 ήταν ξανά εδώ ένα τέτοιο, το 482.
 
... και πριν από τις 15/07;
 
Το είδα και εγώ προχτές σταθμευμένο και ακριβώς μπροστά του ήταν και ένα άλλο, με παρόμοια παραλλαγή (πιο σκούρη) και αν είδα καλά μια κόκκινη σημαία όπως του Μαρόκου, ξέρει κανείς παραπάνω;
 
Είχαν έρθει 4 Μαροκινά C-130, άγνωστο γιατί!
 
Φίλοι spotters σήμερα η απογευματινή πτήση για Ζυρίχη LX1839 θα γίνει με Α340-300. Οπλίστε τις μηχανές σας λοιπόν... :laola:
 
Πολυωρη καθυστερηση AIR CANADA;

Χαιρεται,
Χτες παρατηρησα οτι η AIR CANADA αναχωρησε με μεγαλη καθυστερηση απο το LGAV για Μοντρεαλ(αργησε 6 ωρες).Ξερει κανεις τι εφταιξε;
 
Top