Αεροσκαφη ΟΑ στο LGAV

-9 Μαρτιου
-ΗΠΑ
-Να μπουμε στο ματι των Γαλλων

Εχουμε 3 στοιχεια. Σε συνδυασμο με μυρισμα νυχιων, ισως καταλαβουμε και οι υπολοιποι τι εννοειτε (καθ'οτι, σε forum ειμαστε, μην μου πει κανεις "κατσε και googleαρε το")
 
Ok, καπου του δινω δικιο του ανθρωπου, δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει.

Λοιπον. Στις 9.03 ο Jeffr.. εμ.. πρωθυπουργος ειναι καλεσμενος του Ομπαμα. Ομπαμα και Ομαμα που λεμε. Ισως (κανω την σκεψη) αφου τα Α340 ειναι κρατικα στην ουσια, το περνανε απο εναν πιο προσεγμενο ελεγχο, ισως βγαλουν και τα διακριτικα της ΟΑ (αν ειναι γατονια μεχρι που μπορουν να το βαψουν κιολα, οπως παλια) και το ετοιμαζουν τελος παντων για το υπερατλαντικο. Γιατι ουτε με το ΕΜΒ-135 γινεται το ταξιδι, ουτε με την ΗΙΑ (lmfaodtf) γινεται να γινει, ουτε και γινεται να γινει μισθωση αλλου αεροσκαφους.. Οκ υπαρχει το Β757 της GainJet και πιο φτηνα θα εβγαινε απο την προετοιμασια του SX-DFB αλλα και παλι, αλλιως σκεφτονται μερικοι. Στις 4.03 παει καλεσμενος στο Βερολινο, οποτε εκει μαλλον με ενα ΕΜΒ θα παει. Αλλα για USA χλωμο το κοβω το αεροπλανακι..

Τωρα τι εννοει ο παικτης με το ματι των Γαλλων δεν ξερω και εγω...
 
Χμμμμ καλή η μαντεψιά...

Ομως άλλο "πρόεδρας" κι'άλλο πρωθυπουργός (καί μάλιστα ποδηλάτης).

Ειδικά όταν απειλή να μάς κάνη την ζωή ποδήλατο στο ζωναροσφίξιμο.

Εγώ πάντως,άν ήμουν στην θέση του,θά πήγαινα μέ charterάδικο.Θά μού'βγαινε και φθηνότερα....

Σέ εποχές κρίσης,πάσα εξοικονόμησις δικαιολογείται-ακόμη και σέ επίπεδο πρωθυπουργού.Εδώ ο Πάλμε (που πρωθυπούργευε εις την πλουσίαν χώραν Σουηδίαν) πήγαινε σινεμά μέ τά πόδια και μονάχος του.

Ο δέ Χουάν Κάρλος τής Ισπανίας πάει στά μπαράκια μέ τό μηχανάκι του.

Αλλά είπαμε,"η φτώχεια θέλει καλοπέραση",οπότε όλοι βούρ στό -DFB

Μίαν απορίαν έχω μόνο:άμα ευρεθή κανείς φιλεύσπλαχνος και αγοράση τά 340,μέ τί θά ταξιδεύη long-haul o πρωθυπουργός;
 
Hastaroth":2b670j3t said:
Εγώ πάντως,άν ήμουν στην θέση του,θά πήγαινα μέ charterάδικο.Θά μού'βγαινε και φθηνότερα....

Επειδή είναι πρώτη επίσκεψη στου μεγάλου, θα προτιμούσα να πάει με της γραμμής, μην φανούμε και τελείως φτωχομπινέδες :mrgreen: . Η Δ δεν είναι κακή... Στο τσάρτερ (με seat pitch 21+1/3 :cool: ) θα μπορούσαν να πάνε όλοι οι υπόλοιποι αυλικοί που συνήθως συνοδεύουν τέτοια ταξίδια :twisted: ...
 
plekkas":3h5vlhl7 said:
makedonas":3h5vlhl7 said:
Τωρα τι εννοει ο παικτης με το ματι των Γαλλων δεν ξερω και εγω...

Μήπως το 340 στο στόλο του προέδρου;;; :)
http://www.airpics.net/photo/075-Airbus ... ce/11018/L

Ακριβώς
Εκείνοι με 200άρι εμείς με 300!Και το 340 της Γαλλίας είναι πρώην AUSTRIAN αν δεν κάνω λάθος
 
Αγορινες, ελα ελα μην ξεφευγουμε απο το θεμα, διακρινω μια χαλαρωση! :p

Λοιπον καλη η υποθεσουλα που εκανα, τον χαβαλε μας τον καναμε, ας περιμενουμε τον 747 αν εχει να μας πει κατι, ή τελος παντων ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ! ;)
 
Στον στόλο των πρωθυπουργικών και προεδρικών αεροσκαφών υπάρχει και ένα Gulfstream. Μ ' αυτό ο πρωθυπουργός είχε πετάξει nonstop στον Αγιο Δομίνικο τον Νοέμβριο (10 ώρες). http://www.tovima.gr/default.asp?pid=46 ... 29/11/2009
 
Εχεις δει πολλους σοσιαλιστες με δικο τους Α340? :p

Απο την αλλη ειναι απαραδεκτο για μια κομματικη στην ουσια εκδηλωση (αν θες πες το ιδεολογικη) να χρησιμοποιησει ενα κρατικο μεσο. Σαν προεδρος της διεθνους σοσιαλιστικης πηγε! Δεν ηταν επισκεψη σε επισημο διακρατικο επιπεδο οπως θα γινει στις 4 και 9 Μαρτιου! Αν δεν ειχε κερδισει τις εκλογες, με τι θα πηγαινε? Αυτο που εγινε ονομαζεται καταχρηση αλλα στην Ελλαδα της μιζας, της ρεμουλας, της λοιδωριας, της ρουφιανιας, και του θεματων πανελ στο στυλ "τι χρωμα κυλοτα φορεσε σημερα η Αλεξανδρατου - τι μεγεθος χερια εχουν τα οργανικα σουτιεν της Τζουλιας?" κλπ θεωρειται φυσικο φαινομενο και δεν λαμβανεται καν υπ' οψιν... :evil:
 
makedonas":vj7v4z2y said:
ας περιμενουμε τον 747 αν εχει να μας πει κατι, ή τελος παντων ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ! ;)

Δεν εχω κατι νεο, το ξερετε οτι θα το ελεγα αν ηταν. Οσο για την υποθεση, ξεχαστε την. Τα 4 αεροπλανα δεν ειναι ενταγμενα σε κανεναν στολο. Ειναι 4 αεροπλανα που ανηκουν στο ΥπΟικ και περιμενουν να βρουν αγοραστη. Περιμενουμε γενικοτερα, οπως ειπε ο μακ.
 
Top