ΟΛΥΜΠΙΑΚΉ ΑΕΡΟΠΟΡΊΑ Αλήθειες και Ψέματα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Pashalis84

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
14/03/2009
Μηνύματα
39
Likes
0
Περιοχή
Thessaloniki
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTS
Ένα αρχείο σε power point από το site του υπουργείου μεταφορών κτλ. Έχει λίγη προπαγάνδα αλλά και κάποια στοιχεία για την εταιρία που εγώ πρώτη φορά τα είδα και μου έκαναν εντύπωση. http://www.yme.gr/getfile.php?id=1795
 
Eίναι προπέρσινο από το νομοσχέδιο αποκρατικοποίησης
 
Καλά,υφίσταται ακόμα αυτή η προβολή στην ιστοσελίδα του ΥΜΕ;Αν ισχύει κάτι τέτοιο,παραδίνομαι.Η Βλακεία είναι ανίκητη.
 
Βρήκα το αρχείο αυτό ψάχνοντας να βρω κυρίως στοιχεία για την επιβατική κίνηση της Ολυμπιακής διαχρονικά. Το εντυπωσιακό για μένα είναι ότι αυτά τα στοιχεία δεν μπορούσα να τα βρω από το site της Ολυμπιακής καθώς και από άλλα site, και μου έκανε εντύπωσή ότι τα στοιχεία αυτά υπήρχαν στο site του υπουργείου και μάλιστα όχι στην προσπάθεια του να δείξει το πόσο καλά operates μια εταιρία στην οποία είναι μεγαλομέτοχος αλλά στο πόσο αρνητικά είναι τα οικονομικά της στοιχεία, για να μας πείσει προφανώς το πόσο ανίκανο ήταν το management που είχαν, καθώς και την ευθύνη των ιδίων των υπαλλήλων της εταιρίας. Μου έκανε εντύπωση το ότι σε αυτή τη χώρα διαφημίζουμε την ανικανότητα και την χαζομάρα!!! καθώς και ότι ένας πολίτης δεν μπορεί να ενημερωθεί για ένα περιουσιακό του στοιχείο όπως μια κρατική εταιρία παρά μόνο εάν αυτή πάει για λουκέτο.........
 
την προηγουμενη εβδομαδα συζητουσα με μια κοπελα και μου ειπε το εξης περιστατικο:

ηταν με μια φιλη της και θελανε να επιστρεψουνε απο αθηνα ->σαμο,τα πρακτορεια και η οα τους λεγανε οτι δεν υπαρχει θεση στο αεροπλανο,αναγκαστηκαν να παρουν ενα γνωστο τους τηλεφωνο μηπως καταφερει να κανει κατι να βρουνε θεση (της απανταω και εγω χαζα μα αν δεν εχει θεση το α/φ που να βρει αυτος !!!!) τελικα μου λεει τους βρηκε 2 θεσεις και καλα απο αυτες που κρατανε τα πρακτορεια,εν συνεχεια μπαινοντας στο αεροπλανο διαπιστωσε οτι ηταν- δεν ηταν 10 επιβατες συνολο...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top