Εκδρομή στο Le Bourget 2005

Μασσαλής Ιωάννης

Economy-Class-Member
Εγγραφή
13/02/2005
Μηνύματα
184
Likes
2
Φίλοι μου καλησπέρα και χρόνια πολλά,
Έχω κλείσει ήδη αεροπορικά εισιτήρια και ξενοδοχείο στο Παρίσι για να επισκεφθώ την έκθεση του Le Bourget το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος. Επρόκειτο να πάμε μαζί με ένα φίλο μου και για αυτό έκλεισα δίκλινο σε ξενοδοχείο 2 αστέρων στο κέντρο της πόλης κοντά στον Tour Eiffel. Τελικά όμως ο φίλος μου δεν θα μπορέσει να έρθει, γιατί είναι λοχαγός και του έτυχε μια έκτακτη άσκηση. Για να μην χρειαστεί να κάνω ακύρωση στην κράτηση του ξενοδοχείου, αν κάποιος από εσάς ενδιαφέρεται να πάρει τη θέση του, παρακαλώ να τηλεφωνήσει στο 6974075252 μέχρι το Σάββατο. Πιστεύω ότι θα απολαύσουμε ένα τριήμερο με έντονες αεροπορικές συγκινήσεις και την ευκαιρία να δούμε από κοντά και πιθανώς εν πτήσει το monster (A 380). Το πρόγραμμα έχει τρεις διανυκτερεύσεις, από Παρασκευή 17/6 μέχρι Δευτέρα 20/6. Εγώ προσωπικά θα αναχωρήσω από Θεσσαλονίκη με Alitalia την Παρασκευή το πρωί στις 06:00 (μέσω Μιλάνου) και από Παρίσι τη Δευτέρα το απόγευμα στις 17:40 (μέσω Ρώμης). Αν ο ενδιαφερόμενος είναι βορειοελλαδίτης και βρει εισιτήριο, μπορούμε να φύγουμε μαζί ή να βρεθούμε κατευθείαν στο Παρίσι. Το κόστος του ξενοδοχείου γαι τις τρεις διανυκτερεύσεις μαζί με πρωινό είναι 225 euro , δηλαδή 112,5 euro το άτομο. Εννοείται ότι δεν υπάρχουν δεσμέυσεις για κοινό πρόγραμμα, εγώ προσωπικά θα αφιερώσω όλο το Σαββατοκύριακο 18 και 19/6 στην έκθεση, την Παρασκευή και τη Δευτέρα όσος χρόνος μείνει, κάποιες βόλτες στα βασικά αξιοθέατα της πανέμορφης "πόλης του φωτός".
Περιμένω RFI (request for interest) :D
 
Top