cargo πληροφοριες

  • Thread starter marty
  • Ημερομηνία δημιουργίας

marty

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
22/04/2007
Μηνύματα
1
Likes
0
ψαχνω ορισμενες απαντησεις σε ερωτησεις σχετικα με το cargo μπορει καποιος να με βοηθησει΄ευχαριστω :?:
 
Αν μπορουσες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος... Ειναι πολυ γενικο αυτο που λες......
 
Σε αυτό το θέμα έχω και εγώ απορίες. Σε ένα υποθετικό σενάριο θέλω να στείλω από μια χώρα καφέ αεροπορικώς 400 κιλά. Γνωρίζω εκ των προτέρων (1μήνα πριν) ημερομηνία που θα είναι συσκευασμένος και έτοιμος για να μπει σε παλέτα ή "container" από την εταιρία που θα κάνει handling.
Τι χαρτία χρειάζονται για να μπει στο αεροπλάνο και να φτάσει εδώ για να το παραλάβω;
Γνωρίζω ότι υπάρχουν εταιρίες που αναλαμβάνουν την διαδικασία εξ'ολοκλήρου door-to-door αλλά συμφέρει περισσότερο μεγάλους πελάτες.
Όποιος έχει και κάποια προσωπική εμπειρία με αυτή τη διαδικασία ας τη μοιραστεί μαζί μας!
 
kalo einai na miliseis me eteries logistics opos i maersk logistics i akoma akoma kai kamia dhl i TNT pou mporoun na se katatopisoun schetika...

an thimame kala o kafes theorite "food stuff" choris na eime apolitos.


meta apo tis plirofories pou theleis na pareis mporeis na "vgeis" stin agora kai na "psoniseis" pisteuo oti tha vreis diamesolavites se kales times pou stin ousia oi perisoteroi einai to megalitero meros/pososto ton "megalon pelaton" stin ellada tetion eterion.
 
στην αμερικη.... υπαρχουν ηδη loco cargo μεταφορες....southwest cargo...αντι να κλεισεις την πτηση σου κλεινεισ την πτηση του δεματος σου....
ισως το δουμε συντομα και στην ευρωπη..ελπιζω ο καφες σου να μην εχει προβλημα με το...seat pitch.... :D
 
cargo

Φιλε μου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ερθεις σε επαφη με καποιον συμβουλο απο το εμπορικο επιμελητηριο
http://www.acci.gr/
Εκει θα σου πουν ακριβως τι πρεπει να κανεις.
Στο λεω αυτο γιατι θα πρεπει να ξερεις με ποιους τροπους μπορεις να κανεις την εισαγωγη και τι ελεγχους θα χρειαστουν στο τελωνειο οταν θα φτασει το πακετο.
 
Top